Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Viviene je zkrátka kus, ještě žádná jiná nedala muzikálové hvězdě tak zabrat jako právě ona. Zpočátku láskyplné kočkování dokonce vyvrcholilo krvavou lázní

19.06.2016
Viviene je zkrátka kus, ještě žádná jiná nedala muzikálové hvězdě tak zabrat jako právě ona. Zpočátku láskyplné kočkování dokonce vyvrcholilo krvavou lázní

Foto: FTV Prima

Popisek: Krásná a zdravá krokodýlí samička Viviene dala svému kmotrovi Marianu Vojtkovi pořádně zabrat

FOTOGALERIE Aligátor čínský, kajman brýlový, krokodýl nilský a krokodýl filipínský, to jsou drobečci, které slavnostně pokřtila v protivínské soukromé zoo. Některá ještěří miminka dala ale svým kmotrům pořádně zabrat. Nejvíc to odnesl populární muzikálový zpěvák Marian Vojtko, který v souboji se svou fyzicky extrémně zdatnou svěřenkyní, kterou pojmenoval Viviene, dokonce cedil krev.

Sedm rozmanitých osobností pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín sedm mláďat různých druhů krokodýlů (aligátor čínský, kajman brýlový, krokodýl nilský a filipínský) a vybralo jim jména. Slavnostně byli také předáni loňští a předloňští kmotřenci do Zoo Záhřeb, Botanické zahrady v Nitře a na výstavu Tajemná Indonésie do Českých Budějovic, která se koná pod patronací CK Livingstone. Prima ZOOM je mediálním partnerem protivínské zoologické zahrady.

Moderátorka Odpoledních zpráv Sandra Parmová vybrala jméno Olí, redaktorka TOP STAR magazínu Michaela Široká dala jméno Bonifác, zpěváci divadla Broadway Michaela Gemrotová a Marian Vojtko se rozhodli pro Christine a Viviene, komik Comedy Clubu Miloš Knor pojmenoval krokodýla po kolegovi – Ruda z Ostravy, designérka pořadu Jak se staví sen Martina Pištěláková zvolila jméno Primák a šéfredaktor webu Prima ZOOM Tomáš Karlík pokřtil svého svěřence Drak.

Vojtko cedil krev

Marian Vojtko měl největší kus – aligátora čínského – a měl problém tuto samičku udržet, a po křtu si postěžoval, že se mu nepodařilo uchránit své ruce před jejími zuby a odnesl to krvavým kousancem. Míšu Gemrotovou si zase její krokodýl dokonce označkoval – jakmile ho vzala do rukou, zřejmě se tak vyděsil, že jí počůral šaty. Nakonec se ale všichni kmotři s malými krokodýli docela spřátelili a dokázali je natolik zvládnout, že si je mohly pohladit i děti z publika. Dámská část kmotrů také rozdala dárky dětem ze ZŠ Písek a NF Onkoláček, který pomáhá dětem s rakovinou.

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla ze soukromého chovu provozovatele této zoologické zahrady, Miroslava Procházky. Její raritou je, že vystavuje dvaadvacet ze třiadvaceti druhů krokodýlů. Její součástí je i zoologické muzeum. Samotná expoziční část zoologické zahrady se nachází v Protivíně v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do konce 18. století. Protivínská ZOO se snaží rozmnožovat ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jejím smyslem není krokodýly jen chovat, rozmnožovat a vystavovat, ale zároveň využívat, a tím propagovat ekologické technologie a přispívat k ochraně přírody ve světě i doma. ZOO byla vybudována v přísně ekologickém a energeticky úsporném stylu. Je teplotně soběstačná díky tepelným čerpadlům, jež odebírají teplo z osmi vrtů, hlubokých 120 metrů, které byly vyvrtány na jejím pozemku. Více informací najdete na webu krokodylizoo.cz.

Čtěte také:

Dcera, o níž neměl ani ponětí, převrátí život Ondřeje Vetchého vzhůru nohama. Ještěže existuje Geislerová. „Většinu dní jsme se pořád jen smáli. Naštěstí se vždycky objevila Anna a řekla nám, ať neděláme blbosti"

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace