Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V Brně-Žabovřeskách otevřeli nový Senior Point. V kraji už jich je celkem čtrnáct. Důchodci si zde mohou vyřídit i průkazku na taxi

22.06.2016
V Brně-Žabovřeskách otevřeli nový Senior Point. V kraji už jich je celkem čtrnáct. Důchodci si zde mohou vyřídit i průkazku na taxi

Foto: Jihomoravský kraj

Popisek: V Brně otevřeli již čtrnáctý jihomoravský Senior Point

V brněnské městské části Žabovřesky byl v ulici Horova 77 v úterý 21. června otevřen nový Senior Point. Nové kontaktní místo pro seniory společně se starostou městské části Pavlem Tyralíkem otevřeli náměstci hejtmana Roman Celý a Marek Šlapal.

Nový Point má rozšířenou otevírací dobu

Senior Point v Žabovřeskách je osmým podobným zařízením v Brně - na jihu Moravy se jich v současnosti nachází 14, v celé České republice 25. Kontaktní místo v této městské části má ovšem rozšířenou otvírací dobu, ve středu je zpřístupněno až do 19:00 a vychází tak vstříc seniorům, kteří ho mohou navštívit až po návratu ze zaměstnání.

„Projekt Senior Point se rozvíjí díky výrazné podpoře Jihomoravského kraje už více než pět let. Za tu dobu využilo služeb Senior Pointů na 35 tisíc seniorů. Nápad se rozšířil do dalších krajů v republice, a to je dobrou známkou toho, že Jihomoravský kraj má několik let fungující oblast rodinné politiky. Jsem rád, že díky žabovřeské radnici budou moci senioři navštívit svůj Senior Point i v této městské části,“ uvedl náměstek Roman Celý.

Radnice spustí novou službu

Jak konstatoval náměstek Marek Šlapal, projekt Senior Point je svojí ucelenou nabídkou služeb a rozsahem lokalit výjimečný. „Jsem rád, že i díky podpoře Jihomoravského kraje a žabovřeské městské části se tyto služby dostanou blíž našim občanům. Také spolupráce s odbornými partnery je významná, doufám, že i v Žabovřeskách bude o přednášky a další volnočasové aktivity pro seniory zájem ze strany nejen uživatelů sociálních služeb, ale i široké veřejnosti,“ řekl náměstek Šlapal.

Zároveň ocenil, že na Senior Pointu v Žabovřeskách si mohou občané vyřídit také průkazky pro službu Senior Taxi. Tuto službu spouští vedení radnice v Žabovřeskách od 1. září. Za cenu 25 korun na jednu jízdu mohou zdejší senioři tuto službu využít při cestě k lékaři či do nemocnice.

Více o projektu Senior Pointů naleznete na http://www.seniorpointy.cz/stranky/.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

 
 

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace