Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Co dokáží kmenové buňky? Lékaři jsou jimi schopni léčit i čtyři klouby najednou. První účinky ucítíte již za týden, zlepšení stavu pak do tří měsíců

12.09.2016
Co dokáží kmenové buňky? Lékaři jsou jimi schopni léčit i čtyři klouby najednou. První účinky ucítíte již za týden, zlepšení stavu pak do tří měsíců

Foto: FTV Prima

Popisek: MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., vedoucí lékař kliniky CELLTHERA v Brně

Největší pokrok za poslední čtvrtstoletí udělalo ze všech oborů lidské činnosti zdravotnictví. Je až zázrakem, co všechno umějí dnes lékaři vyléčit, a ještě radostnější je informace, že české zdravotnictví, jak moderním technickým vybavením nemocnic, tak hlavně špičkovými lékaři, patří k úplně nejlepším na světě.

Velké úspěchy sklízí doma i v zahraničí prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D., vedoucí lékař kliniky CELLTHERA v Brně. Je atestovaným lékařem v oborech klinická onkologie, pediatrie, alergologie a klinická imunologie. Má již šestnáctileté zkušenosti v regenerativní medicíně a buněčných terapií. Na léčbu pomocí kmenových buněk se upínají pacienti po celém světě a Jaroslav Michálek patří k předním lékařům, prosazujícím tuto metodu. Má velké zkušenosti v oblasti ortopedie a výborné výsledky při léčbě artrózy. Je také prezidentem Mezinárodního konsorcia pro buněčnou terapii a imunoterapii. 

„Artróza postihuje vysoké procento lidí nad padesát let. Bohužel ti o ní dlouho nevědí – do doby, než začne bolet. Léčba kmenovými buňkami pro ně znamená obrovskou úlevu. Už jen spánek bez bolesti je výhrou. Měli jsme i čtyřiadevadesátiletého pacienta,“ říká lékař Jaroslav Michálek.

 Zákrok nebolí a zabere jen jedno dopoledne

A jak takový zákrok v nemocnici probíhá? Lékaři nejprve šetrně odsají tukovou tkáň (především z oblasti břicha nebo hýždí). Následně v laboratoři izolují kmenové buňky, a ty pak s aktivovanou krevní plazmou aplikují do požadované oblasti. „Pacienti se nemusí bát, zákrok nebolí a zabere jen jedno dopoledne,“ uklidňuje nás i budoucí pacienty Jaroslav Michálek.

Lékaři jsou schopni léčit kmenovými buňkami i čtyři klouby najednou. První účinky cítí pacient už za týden, zlepšení svého stavu pak pozná do tří měsíců. Účinnost je velmi vysoká. Pohybuje se kolem 80 až 90 procent. K léčbě kmenovými buňkami s velikou nadějí vzhlížejí nejen pacienti s bolestmi kloubů, ale také lidé s neurologickými problémy, cukrovkou nebo popáleninami kůže. 

Rozsáhlá klinická studie inspirovala lékaře na celém světě

„Rozsáhlá klinická studie, provedená Mezinárodním konsorciem pro buněčnou terapii a imunoterapii a klinikou Cellthera, která zpracovávala kmenové buňky z tukové a pojivové tkáně pro české pacienty, inspirovala lékařské týmy na celém světě. Naši australští kolegové dokonce mluví o tom, že kmenové buňky nahradí umělé klouby, které zatěžují některé pacienty vážnými komplikacemi a vedlejšími nežádoucími účinky. Naši pracovníci patří k nejzkušenějším odborníkům ve svých oborech. Současně jsou významnými vědeckými a výzkumnými pracovníky. Přednášejí na významných mezinárodních kongresech, vyvíjejí nové postupy, metody a technologie, pořádají semináře, workshopy a konference pro vědecké pracovníky i lékaře nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ popisuje nejen své úspěchy doktor Jaroslav Michálek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře