Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Listy JM: Fond Asekol rozdělí dva miliony na sběr a recyklaci

07.03.2013
Listy JM: Fond Asekol rozdělí dva miliony na sběr a recyklaci

Popisek: Asekol rozdělí dva miliony na sběr a recyklaci elektra.

Nezisková organizace Asekol vyhlásila již šestý ročník grantového řízení Fondu Asekol. Letos fond naváže na téměř 200 projektů, mezi něž v minulých letech rozdělil skoro 13 milionů korun. V Jihomoravském kraji dosud podpořil 17 projektů.

Fond Asekol v tomto roce vybraným projektům, které se zaměřují na sběr a recyklaci elektrozařízení, rozdá dotace v hodnotě 2 milionů korun. Obce, kraje, nevládní neziskové organizace a provozovatelé sběrných dvorů mohou o podporu žádat do 29. března 2013.

Zájemci o dotaci mohou posílat své přihlášky během února a března 2013 na adresu sídla společnosti Asekol. Přihlášky se podávají pomocí formuláře „Přihláška do grantového řízení“, který je k dispozici spolu s doplňujícími informacemi na internetových stránkách organizace v sekci Fond Asekol. V květnu proběhne vyhodnocení přihlášek a od června bude možné uzavírat konkrétní darovací smlouvy.

Fond Asekol rozdělí dotace ve třech programech. „Tematické okruhy zaměřené na osvětu, rozšíření či rekonstrukci sběrných míst zaručují, že fond pomůže v různých oblastech zpětného odběru elektra,“ říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti Asekol „Cílem je přispět k ochraně životního prostředí podporou rozličných projektů, které o ni dlouhodobě usilují. Stejně jako každý rok věříme, že se přihlásí množství zajímavých projektů, kterým usnadníme cestu ke společnému cíli,“ dodává.

Zřizovatel fondu – nezisková organizace Asekol  očekává, že podpořené projekty budou realizovány do konce roku 2013. „Při vyplňování přihlášky doporučujeme dbát především na dodržení formálních náležitostí a základních parametrů. V minulosti nejčastěji docházelo k  chybám při dodržování minimálního podílu spolufinancování ze strany žadatele,“ upozorňuje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti Asekol.

Fond Asekol navazuje na pětiletou tradici, během níž v Jihomoravském kraji podpořil 17 projektů. „V loňském ročníku hledala pomoc především města, obce a provozovatelé sběrných dvorů, zaznamenali jsme však i několik žádostí neziskových organizací. Nejčastější požadavek se loni týkal zabezpečení sběrného dvora, a to zejména prostřednictvím kamerového systému,“ říká Ansorgová. Z loňského řízení v Jihomoravském kraji osmičlenná Rada Fondu Asekol vybrala 5 projektů. Mezi ně pak rozčlenila téměř 220 tisíc korun, které subjektům výrazně usnadnily realizaci plánovaných projektů či zaplacení již realizovaných projektů.

(zdroj: Listyjm.cz)

Komentáře