Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Dveře znojemské radnice se otevřou veřejnosti již popáté. Kromě prohlídky reprezentačních prostor a besedy se starostou organizátoři připravili i bohatý doprovodný program se spoustou novinek

31.10.2016
Dveře znojemské radnice se otevřou veřejnosti již popáté. Kromě prohlídky reprezentačních prostor a besedy se starostou organizátoři připravili i bohatý doprovodný program se spoustou novinek

Foto: muznojmo.cz

Popisek: Panorama Znojma s radniční věží a kostelem sv. Mikuláše

Ve čtvrtek 17. listopadu pořádá město Znojmo jubilejní pátý ročník Dnů otevřených dveří radnice. Kromě tradiční prohlídky svých reprezentativních prostor a neformální besedy se starostou organizátoři připravili i bohatý doprovodný program se spoustou novinek.

Ve vestibulu bude návštěvníky vítat cimbálová muzika Denár a malá ochutnávka Znojemského piva u příležitosti prvního výročí otevření pivovaru. Příležitost podívat se do pracoven starosty, místostarostů i tajemnice města, do zasedacích místností zastupitelů i radních se zájemcům naskýtá od 9 až do 12:30 hodin. Prohlídky budou probíhat každou půl hodinu. Nahlédnout mohou návštěvníci i do pamětní knihy nebo kronik města, mezi nimiž se objeví i ty, které jsou spojeny s vinobraním: z roku 1966 (první vinobraní s průvodem tak, jak jej známe dnes), 1972 (historicky nejvíc návštěvníků – 123 500) a 1990 (první novodobé vinobraní).

Další aktivity čekají na návštěvníky v budově úřadu v Obrokové ulici č. 10. Přístupná bude obřadní síň, matrika (kde bude možné nově zhlédnout reprodukce historických fotografií znázorňující prvního českého starostu Znojma Josefa Mareše a jeho pracovnu) i výstava výkresů z výtvarné soutěže, která bude umístěna do zdejší zasedací místnosti. Promítat se tu budou i nejnovější propagační filmy Znojma z dílny VideoBrothers.

Výhled z věží bude zdarma

Doprovodný program se letos nese v duchu 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Na znojemském hradě bude možné navštívit výstavu soutěžních prací studentů znojemských středních škol v soutěži Poznáváme Znojmo aneb 790 let královského města či zúčastnit se tvůrčí herny pro malé i velké pod názvem Znojmo a jeho proměny v čase. Na 10:30 připravilo Jihomoravské muzeum speciální výklad na nádvoří hradu s názvem Historie v kostce, kterou by si neměl nechat ujít nikdo, kdo by se chtěl dozvědět něco o dějinách hradu i města.

Také zmiňovaná výtvarná soutěž pro děti se nese v duch oslav  – tématem je Královské město Znojmo (předání cen se uskuteční ve 14:00 v zasedací místnosti zastupitelstva na Obrokové). Ti, kteří se budou chtít pokochat pohledem na Znojmo z výšky, mohou na ochozy Vlkovy věže a radniční věže vystoupit tento den zdarma. Připravena je také komentovaná prohlídka radničních věžních hodin.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře