Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Chebský sportovní areál Lokomotiva se letos revitalizovat nebude, firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, si to nakonec rozmyslela. Radní nyní řeší, co dál

25.08.2016
Chebský sportovní areál Lokomotiva se letos revitalizovat nebude, firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, si to nakonec rozmyslela. Radní nyní řeší, co dál

Foto: cheb.cz

Popisek: Takhle vypadá fotbalový stadion Lokomotivy Cheb v současnosti

První etapa revitalizace chebské Lokomotivy se letos realizovat nebude. Firma, která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby, si totiž nakonec vše rozmyslela a smlouvu nepodepíše.

První etapa celkové revitalizace chebského sportovního areálu Lokomotivy se v letošním roce realizovat nebude. Firma, která díky nejnižší nabídnuté ceně zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby, si totiž nakonec vše rozmyslela a smlouvu nepodepíše. Nabídky dalších uchazečů jsou pak již příliš vysoké. V rámci první etapy se přitom počítalo například s vybudováním nového hřiště s umělým povrchem třetí generace a osvětlením nebo přístavby sportovní haly, kde mají být šatny a další zázemí pro fotbalový stadion. Vedle toho mělo dojít také k demolici stávajícího ochozu pro diváky či vybudování nové areálové kanalizace včetně přípravy pro závlahový systém budoucího druhého hřiště.

„Přístup vítězné firmy nemohu nazvat jinak než jako nezodpovědný. Kvůli této zakázce se na konci července mimořádně sešlo zastupitelstvo, protože výsledná cena z výběrového řízení byla poměrně výrazně vyšší než původní odhad nákladů ze studie. Od zastupitelů jsme chtěli vědět, jestli do toho i za tuto cenu jít. Ještě předtím jsme mluvili s představiteli vítězné firmy, kteří potvrdili, že o zakázku mají zájem. Zastupitelé realizaci i přes zvýšené náklady odhlasovali a firma nyní přijde s tím, že mají hodně práce a na naší zakázce je malá marže, takže smlouvu nepodepíšou. Navíc jsme přišli o možnost získat dotaci od ministerstva školství, která by musela být proinvestována do konce letošního roku,“ povzdychl si chebský starosta Petr Navrátil.

Takhle by měl stadion vypadat po revitalizaci

Takhle by měl stadion vypadat po revitalizaci

Nyní se zvažuje, co dál. Jednou z možností je rozdělit první etapu na několik menších částí a některou z nich realizovat z městských prostředků. „Už jsme mluvili se zástupci kluku FK Hvězda, který areál spravuje. Pro ně je prioritou vybudování hřiště s umělým povrchem. Pokud to bude možné a zastupitelstvo s tím bude souhlasit, mohli bychom připravit tuto samostatnou zakázku. Museli bychom samozřejmě vypsat nové výběrové řízení na dodavatele, takže s ohledem na zákonné lhůty by se určitě nezačalo stavět dříve než počátkem jara příštího roku. Na další plánované úpravy bychom pak v příštím roce opět žádali o dotaci,“ vysvětlil starosta.

Rozsáhlý sportovní areál ze 70. let minulého století převzalo město v roce 2013 od tělovýchovné jednoty Lokomotiva, která se s ohledem na omezené finanční možnosti už nedokázala postarat o údržbu a případný rozvoj. V dalších etapách jeho revitalizace se počítá například s vybudováním druhého fotbalového hřiště nebo nové menší tribuny. Proměnou má projít rovněž sportovní hala a objekt s kuželnou, restaurací a ubytovnou.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace