Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V Chebu roste druhá největší logistická hala v republice. Region tak získá až 350 nových pracovních míst. Zahájení provozu chce investor stihnout ještě do konce roku, druhá fáze výstavby bude dokončena příští léto

14.09.2016
V Chebu roste druhá největší logistická hala v republice. Region tak získá až 350 nových pracovních míst. Zahájení provozu chce investor stihnout ještě do konce roku, druhá fáze výstavby bude dokončena příští léto

Foto: Accolade

Popisek: Nové distribuční centrum společnosti Tchibo přinese chebskému regionu nová pracovní místa

Společnost Tchibo představila v Chebu hrubou stavbu 1. části distribučního centra pro střední a východní Evropu a jižní Německo. Plocha budovy překročí po dokončení 2. části rozlohu 73 000 m2. Investice, kterou německá firma vytvoří na Chebsku až 350 nových pracovních míst, připadá na 25. výročí úspěšného působení společnosti v České republice.

Společnost Tchibo Praha představila v Panattoni Parku Cheb hrubou stavbu 1. části distribučního centra pro svůj e-shop. Pronajímatelná plocha dosahuje zatím 39 000 m2, po dokončení druhé části se však rozšíří na 73 000 m2, a budova se tak stane po Amazonu v Dobrovízi druhou největší logistickou halou v České republice. Jeden z nejvýznamnějších světových producentů kávy a lídr českého online prodeje v kategorii oblečení vytvoří v Karlovarském kraji až 350 nových pracovních míst. Zahájení provozu chce stihnout do konce roku. Druhá fáze výstavby by měla být dokončena v polovině příštího roku.

V místech budoucí haly našli archeologové pozůstatky statku Köstelhof

V místech budoucí haly našli archeologové pozůstatky statku Köstelhof

Díky rychlému příchodu nových investorů v posledním roce se Panattoni Park Cheb stává nejrychleji rostoucím industriálním parkem v České republice. Průmyslová zóna aktuálně zabírá zhruba čtyřicet hektarů a pracuje v ní kolem 2500 lidí. Distribuční centrum Tchibo bude v prvním měsíci po uvedení do provozu skladovat, třídit, připravovat, balit a rozesílat zboží pouze pro český trh. Později se zásobování rozšíří na celou střední a východní Evropu a jih Německa.

„Ve všech zemích, kde Tchibo působí, každoročně expedujeme dohromady přes 13 milionů zásilek. To klade velmi vysoké nároky na organizaci a logistiku. Distribuční centrum v Chebu je důležitým krokem k pokrytí rostoucích objemů našich prodejů a přiblížení se k našim zákazníkům. Po dokončení hrubé stavby začneme instalovat technologie, abychom mohli obsloužit tisíce zákazníků na expandujících trzích střední a východní Evropy. Jsem rád, že tento významný milník připadl právě na 25. výročí působení společnosti Tchibo v České republice,“ říká generální ředitel společnosti Tchibo Praha Richard Hodul.

Vizualizace budoucí haly

Vizualizace budoucí haly

Dvojfázovou výstavbu haly řídí developer Panattoni Europe ve spolupráci s českou společností Accolade, která bude budovu vlastnit a dlouhodobě pronajímat. Investici ve výši více než 60 milionů euro (1,6 miliardy korun) pomohla dojednat společnost Colliers. Může se tak pochlubit největší zprostředkovanou nájemní transakcí v oblasti průmyslových nemovitostí ve střední Evropě.

Distribuční centrum společnosti Tchibo roste v Panattoni Parku Cheb od května letošního roku. Již v rámci první fáze projektu půjde o největší budovu v celé průmyslové zóně. Po dokončení druhé fáze dosáhne pronajímatelná plocha budovy téměř rozlohy největšího náměstí v republice – pražského Karlova náměstí. Uvnitř distribučního centra bude instalováno úsporné LED osvětlení a vzduchotechnické jednotky s rekuperací. Na výstavbě se dosud podílely více než dvě desítky subdodavatelů.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře