Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Na západě Čech se diskutovalo o konkurenceschopnosti lázní. Do lázeňství půjde příští rok opět víc peněz, navíc ministerstvo podpoří balneologický výzkum

25.10.2016
Na západě Čech se diskutovalo o konkurenceschopnosti lázní. Do lázeňství půjde příští rok opět víc peněz, navíc ministerstvo podpoří balneologický výzkum

Foto: kurhauspalace.cz

Popisek: Františkovy Lázně s legendární soškou malého Františka, který podle pověsti pomáhá ženám bojovat s neplodností

Františkovy Lázně hostily v pořadí již 19. konferenci Sdružení lázeňských míst. Mezi stovkou účastníků nechyběl ani ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček či první náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

Ministr zdravotnictví přítomné ujistil, že do lázeňství půjde příští rok opět víc peněz. „Úhradová vyhláška ministerstva zdravotnictví navýší finance pro segment lázeňství o čtyři procenta,“ potvrdil Svatopluk Němeček a podotkl, že v současné době lázně bojují s nedostatkem personálu. Kromě navýšení úhradové vyhlášky pro příští rok je ministerstvo zdravotnictví připraveno podporovat projekty odborných balneologických výzkumů.

Právě vědecké doložení účinků lázeňské péče je nedílnou součástí jeho rozvoje. „Pokud klinicky dokážeme účinky lázeňství, bude to ten nejlepší nástroj pro propagaci českých lázní,“ uvedl starosta Františkových Lázní Jan Kuchař. S tím souhlasil také první náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik, podle nějž by měla v regionu vzniknout škola, která bude vychovávat profesionály v oboru balneologie. Klást se musí důraz i na certifikaci. „Spousta hotelů v Karlovarském kraji zneužívala slovo lázeňské. Jenže to, že lázeňskou péči nabízely, ještě neznamenalo, že ji pacienti dostali. Je nutné rozlišovat lázeňství, welness a čistě pobytová a odpočinková zařízení," zdůraznil Pánik.

Sdružení se zasloužilo o restart českých lázní

V rámci konference byla také udělena cena Osobnost českého lázeňství roku 2016. Z rukou předsedy Sdružení lázeňských míst Petra Kulhánka ji převzala Lena Mlejnková. Vystudovaná inženýrka ekonomie se zasazuje o prosazení spojení ekonomického a medicínského aspektu lázeňství a je známa též svou rozsáhlou publikační činností. V období krize se mimo jiné aktivně zapojovala do boje o záchranu lázeňské péče.

Sdružení lázeňských míst, které konferenci pořádalo ve spolupráci s Agenturou CzechTourism a městem Františkovy Lázně, si letos připomíná 25 let od svého založení. „Stalo se během své existence významným partnerem pro státní správu v otázkách, týkajících se lázeňství, výrazným propagátorem lázeňství v České republice a jeho zásluhou je i restart českých lázní před dvěma lety," uzavřel předseda Petr Kulhánek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře