Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Tajemství nejkrásnějších českých obchodů: Manufaktura, to je fascinující harmonie krásy a vůní. Ale i zachráněné legendy a nový ikonický produkt

18.10.2016
Tajemství nejkrásnějších českých obchodů: Manufaktura, to je fascinující harmonie krásy a vůní. Ale i zachráněné legendy a nový ikonický produkt

Foto: Manufaktura

Popisek: Obchody Manufaktura najdete v Praze i v Karlových Varech

Kdo navštíví oblíbená turistická místa v Praze či Karlových Varech nebo vyhlášená obchodní centra, nemůže přehlédnout značkové obchody firmy Manufaktura. Jeden z nich se nedávno dokonce umístil v prestižní soutěži Euro Shop Retail Award mezi první desítkou nejkrásnějších obchodů na světě. Jejich mimořádné kouzlo a přitažlivost spočívají v tom, že evokují éru tradičních českých řemesel a atmosféru domácích lázní. Zákazníci zde ihned pookřejí. Kromě originálního interiéru na ně zapůsobí fascinující harmonie krásy a vůní. Tu spolehlivě obstarává aromaterapie z použitých ingrediencí - bylin, květin a dalších přírodních ingrediencí.

„Manufaktura je dnes vnímána především jako unikátní, stoprocentně český koncept  s vlastní originální kosmetikou a doplňky pro domácí lázně. Za celým projektem stojí společnost Český národní podnik, založená v roce 1991, která kosmetiku vyvíjí, vyrábí i prodává v síti padesáti značkových obchodů po celé České republice i na Slovensku a prostřednictvím moderního e-shopu,“ říká ředitel firmy Tomáš Kratochvíl. 

Zákazníci z celého světa

Téměř neuvěřitelně pak zní, jakých úspěchů se této firmě za první čtvrtstoletí své existence podařilo dosáhnout. Více než deset miliónů zákazníků z celého světa si koupilo v atraktivních obchodech Manufaktury již téměř čtyřicet milionů výrobků. A jak se tohoto mimořádného úspěchu podařilo dosáhnout? „Manufaktura si prorazila cestu k zákazníkům kombinací projektu domácích lázní, inspirovaných historií, tradicí a přírodou naší země, a především poctivé kvality, lokálního původu, zajímavého designu, jedinečné atmosféry prodejen s příjemným a vzdělaným  personálem a zajisté také díky radosti a nadšení tvůrců projektu,“ prozrazuje kreativní ředitelka Bára Čechová. A připomíná také, že počátkem a dodnes nedílnou součástí Manufaktury je koncept obchodů „Manufaktura Original Czech Tradition,“ prezentující tradiční česká lidová řemesla a dřevěné hračky, prodávané v autentickém  prostředí historických obchodů ve starém centru Prahy.

Zachráněné legendy českého řemesla

Díky síti prodejen Manufaktura si tak domácí i zahraniční zákazníci mohou koupit legendární české řemeslné výrobky – velikonoční kraslice, vánoční skleněné ozdoby, modrotisk, figurky z šustí a slámy, perníky, kovářské artefakty, deky z ovčí vlny, keramiku a další produkty. „Tím, že je naše firma celá léta odebírá od nejlepších českých řemeslníků a zajišťuje jejich prodej ve vlastní síti na mimořádně vysoké úrovni, napomáhá zachování a rozvoje české řemeslné tradice,“ připomíná Tomáš Kratochvíl, ředitel společnosti. On i jeho kolegové považují kontakt s těmito tvůrci za jeden ze zdrojů radosti a uspokojení, které jim jejich práce poskytuje.

Nová ikona - pivní šampon

Česká tradice inspirovala také vlastní projekt kosmetiky Manufaktura, kterou začala společnost vyrábět záhy po svém vzniku. Prvními produkty byla čerstvá mýdla – na jejichž myšlenku Manufakturu přivedlo kouzlo místa bývalé Kadlecovy mýdlárny v Libni, kde tehdy sídlil hlavní sklad společnosti. Dnes již patří vlastní výrobky značky Manufaktura k ikonickým produktům. To je i příběh pivního šamponu. Pro mnohé zákazníky v Čechách i ve světě charakterizuje tuto značku právě tento fenomén, který je od svého uvedení velice populární. Pravděpodobně proto, že je spojen s tak tradiční a pro Čechy typickou ingrediencí – pivem. Vždyť Češi znali využití piva v péči o vlasy a pokožku již od svých prababiček, ale v poněkud nevábné konzistenci. „Právě nám se podařilo tento osvědčený prostředek na vlasy obohatit o další kvalitní přírodní ingredience, jedinečnou vůni a atraktivní design a zrodil se hit,“ popisuje tajemství nejúspěšnějšího produktu značky Manufaktura  Bára Čechová.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře