Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Dušičky otevřou hřbitovy až do večera. Královéhradecký dopravní podnik posílí o víkendu před Dušičkami dopravu do Malšovic a Kuklen a strážníci budou častěji dohlížet na všech hřbitovech a v jejich okolí na veřejný pořádek

24.10.2016
Dušičky otevřou hřbitovy až do večera. Královéhradecký dopravní podnik posílí o víkendu před Dušičkami dopravu do Malšovic a Kuklen a strážníci budou častěji dohlížet na všech hřbitovech a v jejich okolí na veřejný pořádek

Foto: navzduchu.cz

Popisek: Lesní hřbitov v Hradci Králové

Kvůli blížící se Památce zesnulých a očekávané vyšší návštěvnosti hřbitovů rozšíří technické služby v Hradci Králové od pondělí 24. října 2016 otevírací dobu městských pohřebišť. Dopravní podnik navíc o víkendu před Dušičkami posílí dopravu do Malšovic a Kuklen, tedy míst s velkými hřbitovy.

Největší nápor návštěvníků bývá na hřbitovech každoročně o víkendu před svátky a letos bude víkend kvůli pátečnímu státnímu svátku dokonce třídenní, od 28. do 30. října. Zvýšenou návštěvnost pohřebišť však lze očekávat již v týdnu před tímto víkendem, a poté až do 2. listopadu, dne Památky zesnulých. Tomu odpovídají i přijatá opatření.

Všechny hřbitovy budou v době od 24. října do 2. listopadu otevřeny od 7 až do 20 hodin. Rozšířené úřední hodiny bude mít v tomto termínu také kancelář správy na kuklenském hřbitově,“přiblížila změny vedoucí střediska pohřebnictví Technických služeb Hradec Králové Naďa Štěrbová. „Stejně jako v minulých letech budou i letos po dobu Dušiček doplněny na lesní hřbitov mobilní WC. Do doby, než dojde k vybudování plánované kanalizace a vodovodu do oblasti lesního hřbitova a útulku, není zde jiná možnost, než používat mobilní WC,“ doplnil soupis 'dušičkových' opatření vedoucí správy hřbitovů technických služeb Daniel Jeřábek. Veřejnost by při vzpomínání na zesnulé nemělo nic rušit.

Točna MHD Lesní hřbitov

Točna MHD Lesní hřbitov

V době zvýšeného ruchu na hřbitovech by si lidé měli dávat větší pozor na své věci, ne každý totiž na hřbitov míří jen vzpomínat na zesnulé. Opatrnost je na místě, přestože kvůli častějším kontrolám hřbitova strážníky městské policie tady počet krádeží v posledních měsících výrazně klesl. V době svátků budou strážníci na veřejný pořádek na všech hradeckých hřbitovech a v jejich okolí dohlížet ještě častěji.  

O prodlouženém víkendu od 28. do 30. října a ve středu 2. listopadu, na Památku zesnulých, bude posílena městská hromadná doprava do míst s největšími hřbitovy – Malšovic a Kuklen. Na linky číslo 3 a 9 dopravní podnik nasadí kloubové vozy a všechny spoje 'devítky' mezi 8. a 16. hodinou pojedou až na lesní hřbitov.

Úřední hodiny kanceláře na kuklenském hřbitově:
24. 10.                   8 – 12, 13 – 17
25. 10.                   8 – 12, 13 – 15
26. 10.                   8 – 12, 13 – 17
27. 10.                   8 – 12, 13 – 14.30
28. 10.                   státní svátek
29. 10.                   8 – 12
30. 10.                   zavřeno
31. 10.                   8 – 12, 13 – 16.30
1. 11.                     8 – 12, 13 – 15
2. 11.                     8 – 12, 13 – 16.30

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace