Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Tajemná zákoutí starého hradu jsou plná chamtivých příbuzných, kteří se nemohou dočkat, až ten starý protiva umře. Jenže někdo byl až příliš netrpělivý. A pak začnou umírat další…

24.10.2016
Tajemná zákoutí starého hradu jsou plná chamtivých příbuzných, kteří se nemohou dočkat, až ten starý protiva umře. Jenže někdo byl až příliš netrpělivý. A pak začnou umírat další…

Foto: archiv

Popisek: G. M. Mallietová

Druhý případ Maxe Tudora na nás dýchne z hloubky dávného osmnáctého století. Právě tehdy se začíná splétat tajuplný příběh na jednom anglickém panství, nazvaný Osudná zima, který vydalo nakladatelství Motto.

Sir Adrian Beaclerk-Fisk je pohádkově bohatý, a tak si může dovolit trávit volný čas psaním detektivek. Promýšlí zápletky, plánuje vraždy a vztekle bombarduje čtyři nezdárné a rozmazlené potomky výhrůžkami, že je vydědí. Z jejich nekonečných průšvihů a výstřelků je již nesmírně znuděný a unavený, a tak se rozhodne pro poslední úder. Všichni čtyři by ho nejraději už viděli v rakvi, aby se konečně dostali k jeho penězům, a tak vymyslí něco, co je konečně trochu vyvede z míry.

Když je pod záminkou rodinné večeře pozve k sobě, všichni uhánějí jako o život v naději, že je snad konečně smrtelně nemocen. Zlomyslný otec se jim ale místo truchlivých zpráv postará oné osudné zimy o pořádnou dávku vzrušení. Rodinné shromáždění se dozví o tajném útěku s krásnou Violet, která byla kdysi v podezření, že se úkladně zbavila svého prvního manžela. Vypukne spor o majetek a čtyři dospělí rádoby dědici se handrkují o peníze jako psi o kost. Osud to ale všechno uchystal trochu jinak a jim pokazil plány. Už za několik hodin najdou nejstaršího syna mrtvého, ubitého středověkým palcátem. Jde o akt zuřivosti, nebo důkladně promyšlenou snahu zmást ostatní a podstrčit falešné stopy?

Osudná zima

Vzhledem k tomu, že mrtvý byl všemi upřímně nenáviděn, jeho smrt ani nikoho nepřekvapí a už vůbec kvůli jeho náhlému skonu nikdo nepláče. Rozrušena není ani jeho chladnokrevná vdova. A protože jde o peníze a o vraždu, je čas pozvat detektiva a vrchního inspektora Justa. Ten je sice zvyklý na ledacos, přesto ho neobvyklý klid a smrtelná lhostejnost pozůstalých přivede do rozpaků. A když je pak nalezen i sir Adrian s nožem v srdci, je už nebezpečný klid, který rozhodně přesahuje i obvyklou dávku anglické rezervovanosti, víc než jen podezřelý. Všichni jsou uvězněni mezi kamennými zdmi sídla s policií a podezřelý je úplně každý. Pachatelem je nejspíš opravdu jeden z nich, a navíc může kdykoliv zabíjet znovu. Stihne vrchní inspektor odhalit vraha dřív, než si najde další oběť?
Autor: G. M. Mallietová
Žánr:
detektivka
Nakladatelství:
Motto

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,

Komentáře