Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Školní zahradu v Sedlnici na Novojičínsku pokřtil Kyklop. Děti letos čeká venkovní výuka

03.09.2015
Školní zahradu v Sedlnici na Novojičínsku pokřtil Kyklop. Děti letos čeká venkovní výuka

Foto: cez.cz

Popisek: Děti v Sedlnicích.

První školní den se v moravskoslezských Sedlnicích nesl ve znamení oslav. Kromě slavnostního přivítání nových žáků totiž místní Základní škola a Mateřská škola Sedlnice otevřela novou multifunkční zahradu s herními a vzdělávacími prvky pro děti, která bude sloužit mimo jiné také k výuce ve venkovních prostorách. Kompletní rekonstrukci zahrady v sedlnické škole podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 350 tisíc korun.

Nový školní rok slavila sedlnická škola už od půl osmé ráno. Po pasování prvňáčků se všichni přesunuli do zrekonstruované zahrady, která bude od nynějška žákům sloužit jako výukový i herní prostor po většinu školního roku. „Do nové multifunkční zahrady jsme nechali instalovat herní a sportovní prvky a krytou pergolu s posezením, tedy venkovními lavicemi a stoly. Rovněž se v ní nachází přírodní učebna, což je místo se záhony pro pěstitelské práce našich dětí,“ uvedla ředitelka ZŠ a MŠ Sedlnice Blanka Šťastná. V nové zahradě tak vznikl krytý prostor pro venkovní výuku, který žáčkům zpříjemní a zpestří tradiční vyučování v klasických učebnách. V přírodní učebně děti naleznou okrasné byliny a naučí se pečovat o užitkové rostliny.

Herní a sportovní prvky i prostor zahrady přispějí k radostně stráveným chvílím nejen dětí ze školní družiny, ale všech žáků při přestávkách a akcích školy, z nichž mnoho je pořádáno ve spolupráci s rodiči i veřejností. Škola myslela i na handicapované a rekonstrukcí zajistila bezbariérový přístup do všech částí multifunkční zahrady.

Zahrada sedlnické školy byla rekonstruována díky grantovému programu Nadace ČEZ Podpora regionů, který je zaměřen na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Venkovní zahrada umožňuje škole v Sedlnicích ozvláštnit klasickou výuku, pracovat s dětmi na čerstvém vzduchu a dát jim příležitost prakticky si osahat některé činnosti. Instalované prvky rovněž podpoří fyzickou aktivitu a zdravý životní styl dětí v době mimo vyučování,“ vysvětlila důvod nadační podpory Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře