Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Olomoucká oranžová partaj řeší kauzu rezignace svého člena. Nemá spojitost s financováním ČSSD a už vůbec se netýká fungování Olomouckého kraje, dušuje se hejtman

18.09.2015
Olomoucká oranžová partaj řeší kauzu rezignace svého člena. Nemá spojitost s financováním ČSSD a už vůbec se netýká fungování Olomouckého kraje, dušuje se hejtman

Foto: Daniela Černá

Popisek: Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Náměstek hejtmana Alois Mačák skončil. Kvůli darům od firem. ČSSD uhlazuje možné mýty, že jde o cosi spojeného s partají. Dotyčný politik se kaje.

Hejtman je rád

Obdržel jsem rezignaci pana Aloise Mačáka na všechny funkce ve vedení Olomouckého kraje, včetně rezignace na člena krajského zastupitele, oznámil tento týden hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. To znamená, že dnešním dnem už pan Mačák není mým náměstkem pro oblast dopravy," podotkl ještě nejvyšší představitel kraje.

S ohledem na události posledních dnů to beru jako nejlepší možné řešení a jsem rád, že se pan Mačák k tomuto kroku rozhodl," dodává hejtman.

Po seznámení se s okolnostmi kolem této kauzy je Rozbořil přesvědčen, že se nejednalo o korupční jednání, že tato kauza nemá spojitost ani s financováním ČSSD a už vůbec se netýká fungování v rámci Olomouckého kraje. Na druhou stranu si myslím, že financování veřejně činné osoby soukromou firmou je minimálně neetické. I z tohoto důvodu jsem postoj pana Mačáka přivítal," okomentoval ještě konkrétně důvod, proč se celá událost koelm jeho kolegy řeší. 

Co se týče osoby pana Aloise Mačáka, tak za dobu působení v politice odvedl prý dobrou práci a jako náměstek hejtmana přes dopravu má své zásluhy na bezproblémovém fungování resortu, který měl v kompetenci. 

Moje záležitost může poškozovat jméno ČSSD

Vyjádření samotného "hříšníka" přišlo o něco později. Tato moje osobní záležitost může poškozovat dobré jméno ČSSD, Olomouckého kraje, ale i osob v mém okolí, kterých si vážím. Proto jsem se rozhodl k včerejšímu dni rezignovat na všechny veřejné funkce," napsal do redakce.

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje a radní v Prostějově Alois Mačák následoval prostějovského primátora Miroslava Pišťáka, který rezignaci ohlásil v neděli. U obou vyšlo najevo, že dostali na bankovní účty statisíce korun jako dary od několika podnikatelských subjektů. Od města ani kraje  ale prý tyto společnosti neměly žádnou zakázku. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace