Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hyeny. Maminku nechali zemřít, z jejího důchodu žili

06.05.2013
Hyeny. Maminku nechali zemřít, z jejího důchodu žili

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Maminka po „péči“ syna a snachy zemřela. Ilustrační foto

KRIMI Krajský soud v Olomouci poslal za mříže manžele Hostašovy z Potšátu. Odsoudil je na 8 let vězení za týrání nemocné matky. Snacha u soudu tvrdila, že tchýni měla ráda. Ta ale její lásku nepřežila.

U olomouckého soudu se v rámci této kauzy propíralo prádlo, které nikomu nevonělo a slabším náturám zvedalo žaludek, ostatním krevní tlak. Vyšlo najevo, že odsouzený syn a její snacha se jen minimálně starali o svoji příbuznou, která se po mozkové mrtvici nemohla sama pohybovat. U soudu zaznělo, že ji nedávali řádně najíst, napít, a ani léky, které nutně potřebovala.

Žena, se kterou bydleli pod jednou střechou, tak jen ležela v posteli bez toho, že by ji někdo z odsouzené dvojice pravidelně umyl či pomohl na toaletu. Obžaloba uvedla, že příbuznou nechávali na lůžku pokálenou a pomočenou. Musela velmi trpět. Také kvůli tomu, že ji oblečení vrostlé do tkání strhávali násilím.

Podivná láska

K lékaři se nemocná žena dostala pozdě. „Moc toho lituju, snažila jsem se jí pomáhat, co mi síly stačily. Měla jsem ji ráda,“ řekla u soudu Hostašová, jejíž tři děti jsou v dětském domově. Záchranku Hostašová zavolala v polovině března, až když bylo důchodkyni velmi špatně. Měla křečemi sevřené ruce a nohy, byla podvyživená a příznaky otravy krve. V nemocnici zemřela o několik týdnů později.

Syn: Bez jejího důchodu bychom zdechli hlady

O bezmocnou ženu se dvojice příliš nestarala, ale její důchod si nechávala. „Kdybychom tehdy zavolali lékaře, zdechli bychom hlady. Její důchod byl naším jediným příjmem,“ řekl před soudem syn oběti. Většinu peněz ale zřejmě propili, protože soud oběma kromě osmiletého trestu vězení nařídil i protialkoholní léčbu. Kauza ještě nekončí. Manželé Hostašovi se proti rozsudku na místě odvolali.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace