Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Senioři mohou i letos cestovat s Olomouckým krajem, kapacita atraktivních zájezdů byla navíc navýšena. Čekají je hrady a zámky, technické památky, mimořádné muzejní expozice i relaxace v lázních

26.07.2016
Senioři mohou i letos cestovat s Olomouckým krajem, kapacita atraktivních zájezdů byla navíc navýšena. Čekají je hrady a zámky, technické památky, mimořádné muzejní expozice i relaxace v lázních

Foto: kr-olomoucky.cz

Popisek: Olomoucký kraj letos opět navýšil kapacitu zájezdů pro seniory, na výlet jich vyrazí tři tisíce

V pondělí 1. srpna bude zahájena registrace zájemců o Seniorské cestování v Olomouckém kraji. Projekt, který nabízí výlety osobám starším šedesáti let, spustilo hejtmanství poprvé před osmi lety. Zájem o výlety na atraktivní místa regionu se každým rokem zvyšuje.

„Vedení Olomouckého kraje se rozhodlo vyhovět velkému zájmu lidí o tento způsob cestování a pro letošek opět navýšilo kapacitu zájezdů. Na putování po našem regionu se tak vydají na tři tisíce seniorů. Částka, určená na projekt, byla ve výši 1,5 milionu korun, nicméně v rámci veřejné zakázky na realizaci Seniorského cestování byla vysoutěžena cena ve výši 1 167 790 korun,“ prozradil hejtman Jiří Rozbořil.

Seniorské cestování

Seniorské cestování je zaměřeno na aktivity dříve narozených obyvatel regionu, jimž umožní navštívit zajímavá místa Olomouckého kraje. První zájezd se uskuteční 18. srpna a možnost cestovat budou mít senioři až do října. Letos se podívají například do nově otevřeného zámku v Čechách pod Kosířem, který kromě tradiční zámecké expozice nabízí také filmovou, zaměřenou na dílo Jana a Zdeňka Svěrákových. Zavítají i do Muzea kočárů, které představuje ojedinělou a největší sbírku historických kočárů, saní a luceren. Velmi oblíbená je prohlídka přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách. Dalším technicky zaměřeným výletem bude návštěva Hornického skanzenu ve Zlatých Horách, který se letos rozšíří o strážní věž, funkční tavicí pec a dům řemesel. V nabídce samozřejmě nechybějí oblíbené hrady Šternberk a Helfštýn či město Olomouc. Spíš v relaxačním duchu se pak ponesou výlety, mířící do Priessnitzových léčebných lázní nebo do Termálních lázní Velké Losiny.

Každý senior z kraje může absolvovat pouze jeden výlet

„Organizační část celého projektu zajišťuje cestovní kancelář, vybraná v rámci výběrového řízení. Olomoucký kraj pak kontroluje řádné plnění smlouvy. V zájmu kvalitní služby a zodpovědného přístupu každého účastníka je nastavena finanční spoluúčast ve výši 200 korun. Senior z našeho kraje pak může absolvovat pouze jeden výlet,“ doplnila náměstkyně hejtmana Yvona Kubjátová. Stejně jako v loňském roce se do přípravy projektu zapojila také Krajská rada seniorů Olomouckého kraje. Její zástupci mohli připomínkovat podmínky zadávací dokumentace i smlouvu.

Seniorské cestování

Senioři budou osloveni zejména prostřednictvím tištěných i elektronických letáků, médií a také přes krajskou radu seniorů. Od 1. srpna bude navíc zprovozněna na adrese www.seniorskecestovani.eu webová stránka, určená přímo zájemcům o cestování. Ti mohou pro tento účel využít také klientské centrum v Hotelu Flora, Krapkova 34, Olomouc, Turistické informační centrum Olomouc či další smluvní partnery – zejména turistická informační centra v Olomouckém kraji (např. Litovel, Uničov, Šternberk, Prostějov, Šumperk a další jsou v jednání). Cestovní kancelář bude přijímat objednávky na telefonních číslech 585 204 627, 585 204 629 a 606 780 178.

Doplňující informace k vybrané CK:
Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu
cestovní kancelář
email:

Klientská centra:
Hotel Flora, Krapkova 34, Olomouc
Turistické informační centrum Olomouc, Horní náměstí (podloubí radnice)

Prodej výletů: 
pondělí – čtvrtek:   9:00 – 16:00, pátek: 9:00 – 12:00
Prodej výletů u smluvních partnerů (turistická informační centra) podle otevírací doby jednotlivých center.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace