Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Morava je pod sněhem, další nadílka má přijít. Bouračky jedna za druhou

02.04.2013
Morava je pod sněhem, další nadílka má přijít. Bouračky jedna za druhou

Foto: Hasičský sbor, Olomoucký kraj

Popisek: Nehoda na dálnici D1, Lipník nad Bečvou

Takové sváteční probuzení čekal málokdo. A to i přesto, že meteorologové předem varovali, že na Moravě během neděle a pondělí napadne až půl metru sněhu. Napadlo. A další hromady sněhu se z nebe mají sypat ve středu. Na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou se při hromadné nehodě vážně zranili dva lidé.

Sníh pokryl téměř celu Moravu. Zatímco v neděli měli siličáři plné ruce práce, v pondělí už nesněžilo, přestalo foukat a sníh pomalu odtával. Meteorologové ale oznámili, že ve středu by na Moravě mohlo připadnout dalších 20 centimetrů sněhu.

V neděli se na zasněžených silnicích Olomoucka stalo 25 nehod. „V životě jsem se tak nebála při řízení, jako dneska. Neuvěřitelně to klouzalo. Jela jsem asi padesátkou a i tak to bylo o život. Zprava silně foukalo, a kdyby nebyly na dálnici svodidla, tak bych ani nevěděla, kde je silnice. Všechno zakryl sníh. Bylo to děs,“ řekla na benzince před Olomoucí pro Krajské listy.cz řidička, která přijela od Hranic po dálnici D1.

Auto narazilo do hasičské stříkačky

Plno práce měli v neděli kvůli vydatnému sněžení hasiči. „Zasahovali jsme u osmi nehod. Vážná nehoda se stala před polednem na 304. km dálnice D1 u Lipníku nad Bečvou, kde postupně havarovalo 6 aut. Nejprve se srazilo nákladní vozidlo a čtyři osobní auta. Pak další osobní vozidlo narazilo do naší cisternové stříkačky. Tyto nehody si vyžádaly tři zraněné, dva těžce a jednoho lehce,“ řekla pro Krajské listy.cz tisková mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková.

Havaroval kamion s kyslíkem

V neděli ráno se na silnici R35 v obci Daskabát ve směru na Ostravu přes oba jízdní pruhy vzpříčil kamion. Řidič cisterny s kyslíkem, která byla naštěstí prázdná, se lehce zranil. Silnice R35 byla asi hodinu uzavřena.

Uzavřená silnice na Prostějovsku

„Od neděle je kvůli záplavám sněhu uzavřena silnice mezi obcemi Drahany a Niva na Prostějovsku. Další silnice v kraji jsou již dnes sjízdné s opatrností. Na Potštátsku a Šternbersku se tvoří sněhové jazyky a závěje“, řekl pro Krajské listy.cz dispečer Správy silnic Olomouckého kraje.

V Jeseníkách hrozí laviny

Záchranáři jesenické horské služby varují před lavinami. Sníh by se mohl sesunout v oblasti Velkého Kotle na Pradědu, Červené hory a Králického Sněžníku.

Milan Glista

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace