Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jesenický týdeník: Koalice v Jeseníku se zhroutila

04.03.2013
Jesenický týdeník: Koalice v Jeseníku se zhroutila

Foto: wikipedia

Popisek: Radnice v Jeseníku

Koalice ve vedení města Jeseníku dostala další úder. Minulý týden přišla také o dva zástupce TOP 09 a počet jejích členů se tak zmenšil na pouhých deset.

Jako reakci na dění v závěru loňského roku, kdy od koaliční smlouvy odstoupil Karol Chwistek a koalice přišla o většinu ve 25 členném jesenickém zastupitelstvu, oznámil v pátek 4. ledna 2013 svou rezignaci na pozici člena rady města Radek Brnka.

Zároveň s odchodem Radka Brnky z místa radního přešla do opozice také celá TOP 09, tedy i zastupitel Martin Slavík. Koalice na jesenické radnici přišla o dva členy za tuto stranu. Nyní ji tvoří pouze větší část zastupitelů za ČSSD (5-6) a Mladí pro Jeseník.

Jan Hauk zvolený do zastupitelstva jako člen ČSSD v roce 2011 ze strany vystoupil, takže není jasné, zda jej lze počítat do řad koalice. Karol Chwistek svůj podpis pod koaliční smlouvou oficiálně odvolal. O úmyslech TOP 09 bylo vedení města předběžně zpraveno na koaličním jednání 3. ledna 2013.

Na tiskové konferenci v pátek 4. ledna 2013, ještě před oficiálním sdělením rozhodnutí Radka Brnky, se starostka Jeseníku Marie Fomiczewová vyjádřila pro zachování stávajícího směru politiky města. „Koaliční dohoda pro nás pozůstalé platí dál. Jsme schopni a připraveni pracovat dál na radnici.“

Podle jejích slov bylo skládání podobných koalic spíše berličkou poplatnou současným politickým zvyklostem. Zároveň vyjádřila naději, že pokud v zastupitelstvu nepřevládnou „snahy o politikaření“, bude možné fungovat dál.

O obsazení pozice pátého radního se bude jednat v nejbližších dnech. Podle vyjádření místostarosty Libora Halase bude vítán kterýkoli ze zastupitelů, kdo by vyjádřil vážný zájem podílet se na práci v radě.

(Zdroj: jestyd.cz)

Komentáře