Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jesenický týdeník: Blamáž za naše peníze

04.03.2013
Jesenický týdeník: Blamáž za naše peníze

Foto: jesenik.org

Popisek: Radnice v Jeseníku

Novému vedení jesenické radnice se ve věci akvaparku podařil za dva roky gazdování husarský kousek. Nejenže schválilo další navýšení ceny, ale celé rozhodování o stamilionové investici dostalo do časové tísně.

Jak známo, v časové tísni přijímají dobrá rozhodnutí jen speciálně vycvičení manažeři. Obávám se, že ve vedení města Jeseník se takoví nenacházejí.

ČSSD a Leví pro Jeseník na začátku volebního období dokonali to, co začala ČSSD v tom minulém. Shodili ze stolu projekt údajně drahého wellnesscentra a nastolila nový, levnější projekt akvaparku. Ten levnější projekt však postupně zdražuje, takže se cenově blíží k tomu předchozímu, nepřijatelně drahému, na který ovšem tenkrát peníze byly.

Jak se trefně vyjádřil nejmenovaný člen zastupitelstva: „Za cenu Octavie chtěli Mercedes“. A přípravné práce už na tom novém, levnějším stály bez mála tolik, co na ten předchozí a nepřijatelně drahý.

Investice do modernizace jesenického kina se vyplatila. Stejně tak by se vyplatila investice do nového wellnesscentra, které už mohlo dva roky stát. Místo toho je, zatím utraceno cca 20 milionů korun bez kopnutí do země.

Za to na krku s nejistým výsledkem získání dotace v přísnějších podmínkách a s možným soudním sporem s projekční firmou Centroprojekt. Rétorická cvičení na jednání zastupitelstva nejsou důležitá.

Důležité je to, co má firma napsáno ve smlouvě s městem Jeseník. A to zatím nevíme. Stejně jako nevíme, čím tato blamáž za naše peníze skončí.

(Zdroj: jestyd.cz)

Komentáře