Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jesenický týdeník: Čerstvý vítr do ČSSD

04.03.2013
Jesenický týdeník: Čerstvý vítr do ČSSD

Foto: Mapy

Popisek: Mapa Jeseník

Karol Chwistek se tak stal definitivně zlobivým dítětem jesenické ČSSD. Jeho osobní problémy z konce minulého roku přešly do fáze tříbení názorů. Svědčí to mimo jiné o tom, že v jesenické ČSSD není vše v pořádku a že místní zatuchlina potřebuje trošku provětrat.

Karol Chwistek po odchodu z funkce okresního tajemníka ČSSD jakoby získal nadhled, který mu do té doby chyběl. Argumenty ve zmíněném textu, jsou legitimní a hlavně neideologické. A jeho dnešní stranický kolega Jan Chytil, katalyzátor všeho, nikoliv překvapivě nepřekročil svůj ideologický stín a Chwistka prokádroval, jak se patří. Karol Chwistek, naopak velmi překvapivě, vnáší do zdánlivě monolitní názorové jednoty ČSSD tolik potřebný čerstvý vítr.

Na krajské úrovni pak překvapilo další rozhodnutí - do krajské rady byla nominována starostka Vidnavy Eva Pavličíková, která přivolbách obdržela o třetinu hlasů méně než starostka Jeseníku Marie Fomiczewová. Ta měla ambice stát se uvolněným ekonomickým náměstkem nového hejtmana.

V rozhovoru pro Parlamentní listy se netajila tím, že se chystá pracovat na dluhové službě kraje, tedy řešit enormní zadlužení kraje (po svých stranických předchůdcích).

V oficiální nominaci ČSSD do funkcí krajských radních chybí velmi důležitá funkce náměstka zodpovědného za oblast majetku a financí kraje. Údajně proto, že nový hejtman ji bude vykonávat sám. Pravým důvodem to, aby tento post nemohla získat právě Marie Fomiczewová. Vnitrostranické hry na krajské úrovni ji tak odsunuly na vedlejší kolej.

Fomiczewová tak zůstává jen starostkou Jeseníku v době, kdy se současná vládní koalice povážlivě kymácí. Takže kdo čekal po volbách selanku v Jeseníku či na kraji, asi se bude divit. A my s ním.

(Zdroj: jestyd.cz)

Komentáře