Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Džemfest v Ostružné odstartoval ochutnávkou Staroměstských trubiček a uzeného z Leštiny, největší úspěch sklidily bezlepkové pokrmy z jáhel a pohanky. Večer ale patřil především jesenickým horám a práci místních umělců

17.10.2016
Džemfest v Ostružné odstartoval ochutnávkou Staroměstských trubiček a uzeného z Leštiny, největší úspěch sklidily bezlepkové pokrmy z jáhel a pohanky. Večer ale patřil především jesenickým horám a práci místních umělců

Foto: Nadace ČEZ

Popisek: Letošní ročník festivalu Džemfest začal v pátek v Ostružné ochutnávkou Jeseníků

Letošní ročník festivalu Džemfest začal v pátek v Ostružné ochutnávkou Jeseníků, tedy tradičních pokrmů, vyrobených z místních surovin. Na akci pozvali pořadatelé hlavně hoteliéry a šéfkuchaře z regionu s cílem zvýšit podíl regionální kuchyně a produktů v místních restauracích.

Největší úspěch sklidily bezlepkové pokrmy z jáhel a pohanky od PRO-BIO ze Starého Města pod Sněžníkem, Staroměstské trubičky, domácí lahůdky z cukrárny ENNEA CAFÉ z Jeseníku nebo uzené maso z Leštiny, připravené podle staré rodinné receptury. Realizaci kulturního setkání, kterého se zúčastnily i spolky a zastupitelé z Jesenicka, podpořila padesátitisícovým příspěvkem Nadace ČEZ.

Večerní setkání bylo věnováno jesenickým horám, prezentaci lokálních produktů a práci místních výtvarných a hudebních umělců. „Letos jsme zahajovací Večer pro Jeseníky pořádali už počtvrté. Jsme rádi, že autentický program místních i tentokrát přilákal mnoho účastníků ze všech oblastí společenského a kulturního života regionu,“uvedla Andrea Závěšická, ředitelka Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, která byla ráda, že přijelo také mnoho lidí z branže. Pořadatelské sdružení spojilo akci s představením unikátní expozice hudebních nástrojů i koncertem skupiny Náwrat z Jeseníku.

Ostružná - Džemfest

Konání akce předznamenalo další ročník Džemfestu, zřejmě největšího rockového festivalu pod střechou v České republice, který se od roku 2000 koná vždy v polovině října v Šumperku. Jeho 17. ročník zve všechny zájemce v pátek 21. října na nabitý line-up, jehož součástí jsou kapely, jako Atmo Music, o5 & Radeček, Jelen nebo Buty, i bohatý doprovodný program. Více na www.dzemfest.cz.

Nadace ČEZ podpořila Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu v realizaci večera prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Ceníme si toho, že sdružení už téměř dvě desítky let podporuje a rozvíjí cestovní ruch, nabídku sportovního, společenského a kulturního vyžití i poznávání Jesenicka. Jeho vytrvalá činnost je nesmírně důležitou součástí udržitelného sociálního a hospodářského rozvoje regionu, a to v souladu s principy ochrany přírody a tradičních hodnot,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře