Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Brutální bitka v obchoďáku. Lidé přihlíželi, policii nevolali

13.03.2013
Brutální bitka v obchoďáku. Lidé přihlíželi, policii nevolali

Foto: Police ČR

Popisek: Útočník v Alcronu

Boxovací pytel si udělal jeden muž z druhého v obchodním domě Alkron v Jeseníku. Brutální útok pobouřil veřejnost v celé zemi.

Je z něj totiž videozáznam, který už putuje po sociálních sítích, a tak všichni vidí tu hrůzu a také to, že oběti se nikdo nezastal, nepomohl ji.

Rvačka. To je, když se perou dva, nebo i více osob. A jde o u nás celkem obvyklou a tradiční záležitost. Útok, ke kterému došlo v úterý 5. března odpoledne v pasáži obchodního domu v Jeseníku, ale do tohoto ranku českých bitek nepatří. Bil se jen jeden a oběť stočená do klubíčka čekala, jak vše dopadne.

Napadení bez důvodu

Olomoucká policejní mluvčí Tereza Neubauerová řekla pro Krajské listy.cz, že agresor přistoupil k sedícímu a nic netušícímu muži. Bez důvodu ho začal mlátit pěstmi, a když ho strhnul na zem, přidal i kopy do hlavy. Napadený muž se vůbec nijak nebránil.

To nebylo všechno. Po dvou minutách útočník odešel, ale po chvilce se vrátil a opět začal schouleného, bezvládně ležícího muže bít. Pak nad obětí mávl rukou a odešel. „Čtyřiatřicetiletý napadený muž utrpěl rozsáhlé pohmožděniny celého těla, se kterými skončil u lékaře,“ doplnila mluvčí.

Hrozí mu až 10 let

Netrvalo dlouho a agresor skončil ve vazbě. Je to třiatřicetiletý muž z nedaleké obce. Téměř okamžitě po zatčení byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu  hrozí 3 až 10 let vězení.

Nejhorší na celém případě je to, že celou dobu agresivnímu útoku přihlíželo velké množství kolemjdoucích a ani jeden nevytočil číslo policie. Na situaci zareagoval až strážník městské policie, který napadení viděl prostřednictvím kamerového systému.

Policie šetří i přihlížející

„Policie současně s útokem šetří i jednání kolemjdoucích a přihlížejících osob za účelem vyhodnocení jejich možného protiprávního jednání," doplnila Neubauerová.

„Připadám si jako ve sci-fi o konci civilizace. Kde zůstala občanská statečnost a morálka, když lidi u takového výjevu lhostejně pokračují ve své zábavě? Nemyslím si, že je potřeba dělat hrdinu a přidat se ke rvačce. Každý přece může mobilem přivolat policii, zítra na místě oběti může být každý z nás! Ti, co věděli a dělali slepé a hluché, potrestat taky,“ uvedl v diskuzi na denik.cz nick Já.

Milan Glista

Komentáře