Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Olomouc je bez perníku! Feťáci pláčí

22.04.2013
Olomouc je bez perníku! Feťáci pláčí

Foto: Policie ČR

Popisek: Stříkačky s pervitinem. Ilustrační foto

KRIMI Olomoucká policie dopadla dealera, který dodával desítkám lidí v kraji pervitin. Na drogovém trhu se udržel skoro rok a půl. Je to jen měsíc poté, co skončili za mřížemi dva muži z Olomoucka. Zadrželi je celníci, když vezli z Polska léky s pseudoefedrinem.

Pětadvacetiletý muž prodával drogu v Olomouci a ve Šternberku. Šlo o zavedeného obchodníka. Nezákonný obchod provozoval od ledna 2012 do 16. dubna letošního roku, kdy ho policisté chytili. Klientů měl desítky. Jejich přesný počet se jim ale zřejmě zjistit nikdy nepodaří.

„Distribuoval psychotropní látku v množství minimálně 167 gramů několika desítkám osob z Olomoucka a to minimálně ve 398 případech,“ sdělila mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková.

Vyrážel ze Šternberku

Mladý muž bydlel ve Šternberku. Policisté pak při domovní prohlídce u něj v bytě našli věci, které jsou potřeba pro distribuci pervitinu a dva a půl gramu drogy. Krátce po zadržení ho obvinili.

Vazba a až 5 let vězení

Na svobodu se dealer dostane zřejmě až za několik let, protože soudce rozhodl, že si na svůj soud počká ve vazbě. „Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho do pěti let,“ doplnila Štrbáková.

Léky z Polska a „dealeráky“

Před měsícem zadrželi celníci na Šumpersku dva muže z Olomoucka, když převáželi z Polska léky s obsahem pseudoefedrinu. To je surovina, ze které se droga vyrábí. Při domovní prohlídce pak policie u jednoho z nich objevila zařízení k její výrobě a již hotový pervitin. Droga byla v malých sáčcích, kterým se říká „dealeráky". Dvojici výrobců čeká soud a až pět let vězení.

Milan Glista

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace