Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Raná péče, která pomáhá rodinám s postiženými dětmi zvládat jejich nelehký úděl, existuje v Česku již 25 let

04.09.2015
Raná péče, která pomáhá rodinám s postiženými dětmi zvládat jejich nelehký úděl, existuje v Česku již 25 let

Foto: Archiv

Popisek: Ilustrační foto

Poskytovatelé rané péče budou oslavovat tentokrát pracovně. Ve dnech 9. až 11. září 2015 se v Olomouci sejdou odborníci na podporu rodin dětí s postižením na 4. konferenci pracovníků v rané péči v České republice.

Setkávání pracovníků rané péče (jedná se o zákonem garantovanou službu pro rodiny dětí s postižením) je již tradicí. Úkolem poradkyní rané péče je zejména poskytovat odborné služby, podporu i pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě s postižením. Pracovnice jezdí domů za rodinami na pravidelné konzultace a jejich cílem je, aby rodina vychovávající dítě s postižením měla dostatek informací a podpory k výchově a rozvoji dítěte. Je jakýmsi průvodcem, který poskytuje rodičům nebo zákonným zástupcům dítěte potřebné informace, služby a terapie. Velmi důležité je, že děti přes své postižení mohou vyrůstat v rodině a nejsou vytrženy ze svého přirozeného prostředí. Činnost pracovníků rané péče je tak důležitou a efektivní prevencí ústavní a institucionalizované péče.

Konferenci podpořila i ministryně Marksová

Konferenci organizuje Společnost pro ranou péči, z. s., společně s Centrem pro dětský sluch Tamtam, o. p. s., a Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Účast potvrdili i kolegové ze Slovenska, Polska a Rakouska. Záštitu akci poskytla ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová. Paní ministryně se osobně zúčastní pátečního workshopu „Muži v rané péči“, a navíc se zde setká i s rodinami vychovávajícími dítě s postižením. Konference tak nabídne jedinečný prostor k setkání a diskusi poskytovatelů a uživatelů služeb rané péče s ministerskými úředníky.

Součástí konference je i workshop a panelová diskuze

Součástí konference je také workshop a panelová diskuze na aktuální témata v rané péči z pohledu poskytovatele. Hlavním bodem bude oblast financování rané péče v závislosti na kvalitě služeb a specificích jednotlivých regionů České republiky. Nejpalčivější témata budou s poskytovateli rané péče sepsána i s návrhy řešení do usnesení a v pátek 11. 9. 2015 předána paní ministryni na tiskové konferenci.

Další informace o konferenci a problematice rané péče najdete na www.ranapece.cz.

Vložil: Anička Vančová

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace