Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Olomoucký Sokol zrekonstruoval tenisové hřiště. Zpřístupní ho zdarma

26.09.2015
Olomoucký Sokol zrekonstruoval tenisové hřiště. Zpřístupní ho zdarma

Foto: cez.cz

Popisek: Hřiště v Olomouci

Ve čtvrtek se v olomoucké místní části Nový svět radovali sportovci z otevření čerstvě zrekonstruovaného tenisového dvorce. Tělocvičná jednota Sokol Olomouc – Nový svět nechala staré a nevyhovující tenisové hřiště opravit díky příspěvku Nadace ČEZ v hodnotě 900 tisíc korun.

Pro profesionály i veřejnost

Antukový dvorec poslouží nejen tenistům z místního klubu, ale i zájemcům z řad amatérské veřejnosti, navíc zcela zdarma. Tenisové hřiště v olomoucké ulici Sudova bylo po třicetiletém užívání v nevyhovujícím technickém stavu, rekonstrukce proto byla nezbytná. Stavební úpravy spočívaly v provedení nového odvodnění pomocí drenážního systému, odkopání stávajícího terénu pro novou konstrukční skladbu povrchu a instalaci antukového krytu.

„Dvorec se zcela novým antukovým povrchem a vybavením využijí nejen naši členové, ale i další místní sportovní nadšenci. Dlouhodobě se snažíme o propagaci zdravého životního stylu i sportovního a férového ducha, a tak hřiště budeme pronajímat zcela zdarma, aby příležitost zahrát si dostali opravdu úplně všichni,“ uvedl starosta TJ Sokol Olomouc – Nový svět Lubomír Čechovský.

Oranžová plocha se slavnostním startem

O pomyslné pokřtění zrekonstruovaného dvorce se postarali žáci olomoucké tenisové školy, kteří na něm přítomným divákům poodhalili průběh svých tréninků. Slavnostně tak odstartovali provoz Oranžové plochy, jež bude všem zájemcům otevřena denně od 7 do 20 hodin.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat sportovní i dětská Oranžová hřiště už od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila téměř 330 hřišť v celkové hodnotě přibližně 300 milionů korun. „TJ Sokol Olomouc – Nový svět vytváří možnosti ke sportování a aktivnímu trávení volného času všem bez rozdílu věku či fyzických schopností. Vychází vstříc všem aktivním lidem z Olomouce i okolí, proto jsme jí ve snaze vylepšit nabízené zázemí rádi podali pomocnou ruku,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace