Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Závodníci Bobr Cupu přispěli nemocnému Matýskovi na rehabilitaci díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem

07.10.2015
Závodníci Bobr Cupu přispěli nemocnému Matýskovi na rehabilitaci díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem

Foto: cez.cz

Popisek: Bobr cup.

Rehabilitační odbornou pomoc na celý rok získá malý Matýsek z Olomoucka díky podpoře uživatelů mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem. Většinu bodů pro něj získali závodníci a příznivci litovelského Bobr Cupu 2015 už do sobotního večera. Část bodů je ale ještě třeba vysportovat, teprve pak může Nadace ČEZ potřebnou částku 65 280 korun prostřednictvím dobrovolnické organizace Dobré místo pro život chlapci předat. Informace, jak si aplikaci nainstalovat a pomoci, najdou zájemci na www.pomahejpohybem.cz.

Matýsek se narodil s dětskou mozkovou obrnou a život mu ztěžují epileptické záchvaty. „I přes to je Matýsek obrovský bojovník. Musí ale denně rehabilitovat, aby se mu nepropadl jeho hrudník, srovnávaly kyčle a další problematická místa jeho křehkého těla,“ sdělila Věra Novotná z dobrovolnické organizace Dobré místo pro život, jejíž pracovníci svůj volný čas věnují sociálně znevýhodněným skupinám v Olomouci bez nároku na odměnu. Veškerou potřebnou péči, která je velmi nákladná, poskytuje malému Matýskovi rehabilitační středisko pro ZŠ a SŠ Credo v Olomouci. Díky aktivním lidem se zájmem o druhé, kteří spojili své síly, a nadačnímu příspěvku tak bude možné uhradit potřebné rehabilitace a masáže pro Matýska na celý příští rok.

Vysportovaný šek pro Matýska na 65 280 korun převzal jeho tatínek první říjnovou sobotu na Free Litovel Bobr Cupu 2015 aneb na 21. ročníku závodu pro drsňáky, kteří se nevzdávají. Více než dvě stě tříčlenných štafet závodilo v běhu, horské cyklistice a sjezdu na divoké vodě. „S prosbou o podporu chlapečka z Olomouckého kraje se na nás obrátil sám organizátor Bobr Cupu Tomáš Slovák. Chuť pomoci někomu byla patrná po celou dobu sobotního závodu, který byl plný adrenalinových zážitků a neuvěřitelných sportovních výkonů.

I v jeho průběhu závodníci zapínali aplikaci ČEZ EPP, aby svým výkonem podpořili další potřebné projekty,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Vybraným projektům lze prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem pomáhat i dalšími druhy pohybu, například jízdou na kolečkových bruslích nebo třeba zdánlivě obyčejnou chůzí. Aplikace funguje také jako klasický sporttracker, jenž zaznamenává a generuje statistiky osobních výkonů dle různých hledisek. Přehled všech ukončených i aktuálních projektů, ze kterých si uživatelé v rámci své sportovní podpory mohou vybírat, nabízí speciální microsite www.pomahejpohybem.cz i samotná aplikace ČEZ EPP.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace