Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Sportovní hit takzvaných street-workoutových hřišť dorazil i do Olomouce. Venkovní posilovací park mohou využívat děti i dospělí

20.11.2015
Sportovní hit takzvaných street-workoutových hřišť dorazil i do Olomouce. Venkovní posilovací park mohou využívat děti i dospělí

Foto: olomouc.eu/Blanka Martinovská

Popisek: Workoutové hřiště v Olomouci

FOTOGALERIE Novinka, ve světě známá jako street workout, obohacuje veřejné sportovní zázemí Olomouce. V městské části Povel vyrostla venkovní posilovna. Sportoviště za půl milionu korun nechalo vybudovat město ve vnitrobloku bytových domů v Kischově ulici.

Posilovna pro vlastní váhu těla

„Jde v podstatě o posilovnu pod širým nebem, která je určena k efektivnímu cvičení s vahou vlastního těla. Soustavu cvičebního nářadí nového trendového sportoviště mohou využít děti, mládež i dospělí,“ popsal náměstek primátora Aleš Jakubec.

Posilovací park, který zahrnuje systém hrazd, žebříků, bradel, laviček a kruhů, vyrostl v areálu jednoho z nejlidnatějších sídlišť ve městě. „Na jeho výstavbě se podíleli sami vyznavači tohoto druhu sportu, u něhož je prokázáno, že je pro člověka velmi příznivý. Nenamáhá tolik vazy ani šlachy, je daleko šetrnější ke kloubům a jednoznačně vede ke zvýšení celkové tělesné kondice,“ objasnil náměstek Jakubec.

Je vědecky dokázáno...

„Je vědecky dokázáno, že cvičení s vahou vlastního těla je pro člověka mnohem vhodnější než cvičení se závažím. Tento druh cvičení u nás zažívá v posledních letech obrovský boom. Základy tohoto stylu tréninku jsou přitom známé tisíce let, jejich počátek najdeme v řeckořímské gymnastice,“ vysvětluje Martin Polášek, který se na výstavbě nového posilovacího parku podílel.

„Celé workoutové hriště jsme postavili tzv. na klíč, tedy od výkopových prací a základové betonové desky přes pokrytí tartanem včetně hlavní konstrukce až po doplňky, jako jsou lavičky i malá bradla a informační cedule. Každoročně budeme provádět také kontrolu a případný servis,“ uvedl Martin Polášek.

Cvičí se zdarma

Výhodami venkovního posilovacího areálu jsou navíc jeho dobrá dostupnost, neomezený provoz, minimální nároky na výbavu uživatelů a v neposlední řadě i fakt, že se cvičí zdarma. „Podobnou investici jsme dosud v rámci projektu dlouhodobého a systematického budování hřišť na území města nerealizovali. Celkové náklady na nové sportoviště jsou 497 000 korun,“ upřesnil investiční náměstek primátora Filip Žáček.

„Jsem přesvědčen, že jde o další důležitý krok v rozšíření nabídky zdravé alternativy trávení volného času ve veřejném prostoru. Tento druh sportu navíc generuje nové skupiny sportovních nadšenců především mezi mladými lidmi. Je proto i dobrou prevencí, protože je může odvést například od pití alkoholu, kouření či častého vysedávání u PC,“ vyzdvihuje pozitiva projektu náměstek Aleš Jakubec.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .  

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace