Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Počkej, až nám ten její bude šukat malou! Studentka vyšla do ulic oblečená jako muslimka a toto všechno si vyslechla od Čechů v Olomouci

23.11.2015
Počkej, až nám ten její bude šukat malou! Studentka vyšla do ulic oblečená jako muslimka a toto všechno si vyslechla od Čechů v Olomouci

Foto: Islám v ČR nechceme! / Facebook

Popisek: Arabky v Teplicích

Na webu HoupacíOsel.cz lze z poslední doby nalézt reportáž o tom, jak se veřejnost v Olomouci chová k plně zahalené muslimce. Její autoři vyšli do ulic, aby zjistili názory občanů na zahalenou ženu. Výsměch, nevhodné poznámky, strach, nenávist i zvědavost, k vidění bylo zkrátka všechno.

Naslouchající provokatérka

Šestnáctiletá provokatérka Valentýna Skácelová ráda chodí v nikábu po ulicích českých a moravských měst a poslouchá reakce jejich obyvatel. Naposledy se spolu se dvěma pomocníky vydala do Olomouce.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a tak hned v prvních dvou minutách výletu začal jeden muž hulákat, že slečna má u sebe bombu a všechno vyletí do povětří. Obecně na ni však dopadají zraky všech přítomných.

Dostane pár facek, že vůbec vyšla ven?

Po výčtu různých negativních komentářů autoři shrnou první část svého olomouckého dobrodružství. „Skutečně nelze slyšet slova soucitu, pouze opovržení.“ Na pohled první pozitivní komentář přijde od dvou matek s kočárky, které však vzápětí zmínily, že „slečna pravděpodobně dostane doma pár facek za to, že vůbec vyrazila ven".

Následně se dobrodruzi vydali do místní obchodní galerie, kde na dívce spočinuly zraky romských manželů s kočárkem. „No, však počkej, až nám ten její cikán bude šukat malou,“ řekla se zlostí žena, zatímco odtrhuje mužův pohled od procházející Valentýny.

Celý text zde.

Procházeli i kolem dvou policistů, kteří nejdříve Valentýně zdvořile uvolnili cestu, aby pak jeden prohlásil: „Ty vole, co to jako je?“

Obsloužit, osouložit? Ani jedno

Po dlouhé procházce přijde „fáze interakce“, kdy se Valentýna rozhodne nakupovat. „Já bych ji neobsloužil,“ přišlo z hloučku zákazníků. „Já bych ji ani neosouložil,“ dodal další zákazník. Valentýna mezitím v angličtině oslovila pokladní a ta ji bez problému obsloužila.

První ne zcela negativní reakce přišly až v samotném závěru výletu, na informačním centru města. Místní paní za přepážkou byly vlastně jen zaskočené, že se u nich objevila zcela zahalená dívka. „Překvapilo nás, že vešla strašně tiše. Ještě nikdy dřív sem podobně zahalená žena nepřišla,“ povídaly.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .cz');.

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace