Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Speciální policejní auto bylo poprvé nasazeno při dopravně bezpečnostní akci v Kocourovci. V provozu bude denně, vybrané peníze vrátí kraj zpět do dopravy

27.05.2016
Speciální policejní auto bylo poprvé nasazeno při dopravně bezpečnostní akci v Kocourovci. V provozu bude denně, vybrané peníze vrátí kraj zpět do dopravy

Foto: kr-olomoucky.cz

Popisek: Speciální vozidlo pro technickou kontrolu nákladních aut bylo poprvé využito při policejní akci v Kocourovci

Poprvé v terénu. Speciální policejní auto, které koupil Olomoucký kraj, nasazeno při dopravně bezpečnostní akci v Kocourovci. Peníze, vybrané na pokutách, se stanou příjmem kraje. Hejtmanství počítá s jejich využitím opět v oblasti dopravy.

Kontrola technického stavu vozidel, dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu, spojenou s přepravou nebezpečných věcí, nebo sociálních předpisů v podobě dob řízení, přestávek a odpočinků. Poprvé přitom policistům plně pomáhalo speciálně vybavené auto, které za téměř tři miliony korun pořídil Olomoucký kraj. „Že bychom mohli speciální auto koupit, nás napadlo už před časem při návštěvě dálničního oddělení v Kocourovci. Představuje bič na přetížené kamiony. Olomoucký kraj je zatím čtvrtým v pořadí, který takové vozidlo má, a další regiony už nás následují,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

V provozu bude auto denně, policie ho využije v rámci celého regionu. Vybrané peníze na pokutách se stanou příjmem kraje a hejtmanství počítá s jejich využitím opět v oblasti dopravy. „Až dosud nám chyběla účinná technická zbraň proti řidičům, kteří jezdí s přetíženými nákladními auty. Nákupem speciálního vozidla přispěl Olomoucký kraj k tomu, aby hříšníci byli včas odhaleni,“ doplnil Petr Tománek, náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Technická kontrola náklaďáků

Zcela soběstačná pohyblivá kancelář – i tak si lze nové auto představit. Je vybaveno například mobilními váhami, napojenými na počítačovou techniku, pomocí níž může obsluha na dvou samostatných pracovištích dále vyhodnocovat získané údaje. Vozidlo obsahuje také pomůcky pro kontrolu technického stavu nákladních aut a autobusů. Nechybí tak montážní lehátko, certifikovaný hloubkoměr či teleskopické zrcátko s kolečky a LED lampou pro kontrolu podvozku.

Vzhledem k tomu, že kontroly probíhají převážně v místech, kde není žádné zázemí, jsou součástí vozidla také zásobník s vodou a umyvadlem k vykonání osobní hygieny, zásobník s pitnou vodou, lednice a mikrovlnná trouba. Podobná auta už mají například v Ústeckém, Pardubickém či Moravskoslezském kraji.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře