Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hledej želvu! V Olomouci opět 'jede' letní poznávací soutěž – symbol želvy z Arionovy kašny na Horním náměstí se ve čtvrtém ročníku objeví na dalších deseti památkách. Vítěze čekají nevšední zážitky

03.08.2016
Hledej želvu! V Olomouci opět 'jede' letní poznávací soutěž – symbol želvy z Arionovy kašny na Horním náměstí se ve čtvrtém ročníku objeví na dalších deseti památkách. Vítěze čekají nevšední zážitky

Foto: Facebook

Popisek: Symbol želvy z Arionovy kašny se letos objeví v rámci hry na dalších deseti zajímavých památkách

Co podniknout s rodinou v srpnu? Poznejte Olomouc a její historii trochu jinak. Hledejte želvu! Indicie vás zavedou na tajemná místa, která vám odhalí zajímavé příběhy z historie města. Čtvrtý ročník oblíbené rodinné hry „Hledej želvu“ odstartoval počátkem tohoto týdne.

Symbol želvy, který vychází z Arionovy kašny na Horním náměstí, se během srpna objeví na několika památkách ve městě. Úkolem soutěžících je pomocí indicií tato místa odhalit a na email odeslat fotky památek, označených symbolem želvy. „Hrou chceme všem soutěžícím přiblížit místa, která možná zatím míjeli, ale která mohou Olomouc ukázat trochu jinak a nově. Naše město je plné ještě neobjevených památek, které se často pojí se vzrušujícími lidskými příběhy. Chceme je lidem ukázat,“ vysvětluje Radim Schubert, vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu.

Hledej želvu

Cílem hry je najít na území města Olomouce památky a zajímavé stavby, které jsou označeny symbolem želvy. Památek je celkem deset a jejich hledání organizátoři rozdělili do dvou kol – v každém z nich bude potřeba najít pět pamětihodností. Hledat památky vám pomohou indicie, které najdete na facebookových stránkách „Hledej želvu“ (www.facebook.com/hledejzelvu) nebo na www.hledejzelvu.cz.

Hledej želvu

Hra bude mít dvě kola, každé z nich potrvá dva týdny:
1. kolo 1.–14. srpna 2016
2. kolo 15.–29. srpna 2016

„Po skončení každého kola zveřejníme na facebooku fotografie, které soutěžící z objevených míst poslali, i seznam výherců. Na hráče čekají zajímavé ceny, nevšední zážitky, jako je například speciální procházka olomouckými památkami s průvodcem, případně volné vstupy na akce, spolupořádané statutárním městem Olomouc,“ láká k prázdninovému hledání želvy také náměstek primátora Pavel Urbášek.

Hledej želvu

Minulých ročníků se zúčastnily stovky soutěžících. Hledejte letos symbol želvy i vy nechte se pomocí indicií zavést na tajemná místa Olomouce. Možná objevíte dosud netušené příběhy.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře