Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Exota Olomouc 2016 představí kolekci 250 ptačích druhů. Především ale ukáže návštěvníkům příslušníky nejvzácnějšího druhu vůbec, kterých ve volné přírodě zbývají poslední tři stovky

14.09.2016
Exota Olomouc 2016 představí kolekci 250 ptačích druhů. Především ale ukáže návštěvníkům příslušníky nejvzácnějšího druhu vůbec, kterých ve volné přírodě zbývají poslední tři stovky

Foto: Exota Olomouc

Popisek: Nejvzácnější papoušek na světě ara kaninda

Nejvzácnější druh papouška ara, který dosud žije ve volné přírodě, budou moci spatřit návštěvníci mezinárodní výstavy exotického ptactva Exota Olomouc 2016 od 7. do 9. října 2016 na výstavišti Flora v Olomouci. Ara kaninda žije výhradně v Bolívii, kde zbývá posledních tři sta jedinců. „Situace v jeho domovině není dobrá, protože ubývá vhodných biotopů pro hnízdění,“ vysvětluje ředitel výstavy Jan Sojka.

Exota Olomouc nabídne téměř kompletní sbírku papoušků ara. Vůbec poprvé bude na české výstavě k vidění ara hyacintový, největší papoušek světa, který dorůstá úctyhodné délky jednoho metru. Jedná se o mláďata, která byla odchována v České republice. Na výstavě se také objeví vzácně chovaný černý kakadu havraní. „Podařilo se nám také sehnat velmi zajímavou kolekci loriů, kteří začínají být kvůli náročnosti chovu stále vzácnější. Pokud vše dobře dopadne, mohlo by být na Exotě až patnáct druhů,“ slibuje Jan Sojka. Na své si přijdou i milovníci drobných exotů, v Olomouci bude letos k vidění unikátní kolekce dvanácti druhů vzácných pestrobarevných tangar, které vystaví Zoopark Zájezd.

Ara hyacintový

Ara hyacintový 

Expozice papoušků a menších exotů tradičně doplní pavilony tukanů, bažantů a okrasné drůbeže. V pavilonu měkkožravců bude vystaven největší druh tukana – tukan obrovský. Dále nejrozsáhlejší kolekce malých tukanů – arassariů, která byla kdy v Evropě prezentována. Jde o osm druhů včetně vzácného evropského prvoodchovu arassari amazonského. Část výstavy bude soutěžní, zaměřená na výstavní ptáky, ať už jde o andulky, kanáry, zebřičky, korely a další.

Kakadu havraní

Kakadu havraní

Exota Olomouc patří k největším výstavám svého druhu v Evropě. Tradici drží již čtyři desetiletí a láká desítky tisíc návštěvníků nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Polska, Rakouska, Německa, Belgie, Holandska, Maďarska a dalších zemí. Pro veřejnost bude otevřena v pátek 7. a sobotu 8. října 2016 od 8 do 18 hodin a v neděli 9. října 2016 od 8 do 17 hodin.

Arassari bledozobý

Arassari bledozobý

Vstupné
dospělí 130 korun
děti od 6 do 17 let 80 korun
rodinné vstupné 260 korun
děti do šesti let, držitelé průkazu ZTTP a ZTP mají vstup zdarma

Arasssari řasnatý

Arassari řasnatý

Další informace naleznete na internetových stránkách www.exotaolomouc.cz nebo na Facebooku na adrese www.facebook.com/pages/EXOTA-Olomouc, kde budou i v průběhu výstavy zveřejňovány aktuality.

Tangara

Tangara

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře