Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V Olomouci začíná hra s objevováním památek Hledej želvu

19.07.2013
V Olomouci začíná hra s objevováním památek Hledej želvu

Foto: Město Olomouc

Popisek: Logo hry Hledej želvu

Vítané zpestření prázdnin v podobě dobrodružství přímo uprostřed jednoho z nejkrásnějších historických měst nabízí nová olomoucká hra, při které budou účastníci pomocí symbolu želvy odhalovat patnáct památek.

O tom, že Olomouc je plná památek, nepochybuje asi nikdo. Jisté je i to, že najít mezi desítkami paláců, kostelů či třeba soch a kašen ukrytý nenápadný symbol, nebude ani trochu snadné. Když se pak navíc k památkám v centru připojí i historické objekty na předměstích, bude opravdu z čeho vybírat. Přesvědčit se o tom mohou všichni aktéři hry Hledej želvu. Olomouckenovinky.cz o tom informoval mluvčí Olomouce Michal Folta.

Na různých netradičních místech se objeví během léta symbol želvy, vycházející z již takřka ikonické Ariónovy kašny na Horním náměstí. Pomocí různých indicií, zveřejněných na speciálním webu www.hledejzelvu.cz, budou hráči během tří etap postupně odhalovat patnáct vybraných olomouckých památek. Jejich seznam či snímky pak po každé ze tří etap zašlou na mailovou adresu Nejrychlejší hledače čekají věcné ceny, případně zajímavé zážitky, jako je třeba speciální procházka olomouckými památkami s průvodcem.

„Soutěž nabízí poznání historické Olomouce z trochu jiné stránky. Soutěžící budou objevovat místa, která zatím třeba bez zájmu míjeli, zjistí, že mnoho domů a míst v sobě skrývá nevšední historky i velice zajímavé lidské osudy,“ říká vedoucí oddělení kultury Radim Schubert. Neváhejte tedy a zkuste se vydat za dobrodružstvím z objevování. Město Olomouc je plné zatím neobjevených památek, které se často pojí s různými záhadami i vzrušujícími lidskými příběhy. Zkuste je najít. Hra začíná už v sobotu 20. července.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace