Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ježíš může být v Česku jen jeden, vzkazují z Británie

16.04.2013
Ježíš může být v Česku jen jeden, vzkazují z Británie

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Ježíš Kristus, ilustrační foto

Moravské divadlo v Olomouci má vážný problém. Připravilo baletní verzi slavného muzikálu Jesus Christ Superstar, přitom ale nemělo licenci na hudbu. Diváci si na premiéru budou muset počkat. Zda se jí dočkají, není jisté. Jistotu má naopak šéf divadla v tom, že bude mít menší výplatu.

Měsíce příprav i investované peníze vyšly vniveč. Divadlo ale tvrdí, že neponechalo nic náhodě. „Krátce před plánovanou premiérou nám oznámila agentura zastupující autora muzikálu - Andrewa Lloyd Webbera, že nemůže poskytnout licenci k divadelnímu užití v baletu,“ uvedla vedoucí správy uměleckého provozu Moravského divadla Olomouc Veronika Hessová.

Divadlo mělo přislíbena od vydavatelství Universal Music práva na hudbu z filmu. „V okamžiku, kdy jsme zažádali o použití české verze, vložila se do jednání agentura pana Webbera. Uvedla, že práva pro Českou republiku již udělila - pražskému Karlínu. A to i přesto, že olomoucká inscenace měla být baletní, nikoliv muzikálová,“ doplnila Hessová.

Ředitele divadla čeká trest

Situaci v Moravském divadle řešil i olomoucký Magistrát, jeho zřizovatel. „Jedná se o pochybení, které se nesmí opakovat. Řediteli Josefu Podstatovi jsme proto uložili, aby do čtrnácti dnů předložil opatření, která podobným věcem do budoucna zabrání,“ řekl novinářům náměstek olomouckého primátora Jan Holpuch. Podstatu čeká i finanční postih, o jehož výši se rozhodne na příští radě.

Divadlo neskládá zbraně

„Chceme pokračovat v jednání, rozhodně usilujeme o to, aby se tato výjimečná a originální inscenace dostala na jeviště Moravského divadla Olomouc. Zatím však naše divadlo nemůže nic riskovat a je tak nuceno posunout termín premiéry na zatím blíže neurčený termín,“ sdělil v tiskové zprávě ředitel divadla Josef Podstata.

Milan Glista

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace