Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Do Přerova přijedou v jeden den dva ministři. Jeden kvůli letišti, druhý půjde mezi nespokojené lidi kvůli dálnici

06.09.2015
Do Přerova přijedou v jeden den dva ministři. Jeden kvůli letišti, druhý půjde mezi nespokojené lidi kvůli dálnici

Foto: Lucie Bartoš

Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (vpravo) během návštěvy na severu Čech

Hned dva ministři navštíví v pátek 11. září Přerov. V dopoledních hodinách přijede ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, odpoledne dorazí ministr dopravy Dan Ťok. Oba budou jednat o budoucnosti města a regionu.

Nejdřív o průmyslu a obchodu...

Ministr Jan Mládek přijede na letiště v Bochoři, kde se uskuteční jednání o transformaci letiště na průmyslovou zónu. Přítomni budou představitelé města i Olomouckého kraje, zástupci agentury CzechInvest a také obce Bochoř.

„Vybudování průmyslové zóny považuji za důležitou pomoc regionu, který se potýká s vysokou nezaměstnaností. Proto osobně přijedu jednat se zástupci města o budoucí podobě zóny, abych jejich potřeby mohl přetlumočit vládě, která bude průmyslovou zónu projednávat,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Místní nechtějí letiště

Zóna o velikosti zhruba 400 hektarů má podporu přerovských radních – ti ale preferují, aby fungovala bez letiště. „Současný prostor by se totiž rozdělil na severní a jižní část a roztříštil se,“ řekl přerovský primátor Vladimír Puchalský.

Hlavním sporným problémem je fakt, že by byl prostor po takovém rozdělení nezajímavý pro velké a strategické investory. O této záležitosti bude hovořit primátor i s ministrem.

Šéf resortu dopravy půjde mezi lidi

Ve stejný den – ovšem v jiné záležitosti – přijede do Přerova ministr dopravy Dan Ťok. Ten bude od čtyř hodin odpoledne jednat v místním kulturním domě s občany Dluhonic, kteří se stále snaží zvrátit trasu plánované dálnice D1 – a to dál od své obce. „Navážeme tím na všechny předchozí schůzky, které jsme s lidmi z místní části Dluhonice absolvovali a kde jsme se jim snažili vysvětlit, že bylo vydáno územní rozhodnutí a trasa dálnice je neměnná,“ konstatoval Antonín Prachař, který město Přerov zastupuje v dopravních záležitostech.

Jak zdůraznil, není možno s občany polemizovat o odklonění trasy dálnice, na niž lidé netrpělivě čekají řadu let – ale stále zůstává otevřená cesta k dílčím kompromisům.  „Na tomto projednávání budeme řešit širší souvislosti, neboť chceme, aby i s dálnicí byla v Dluhonicích zachována kvalita života obyvatel –  nebo aby byla dokonce ještě lepší,“ doplnil Antonín Prachař.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace