Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

To je odporný, ty vole! Zdeněk Pohlreich naservíroval podnikatelům maso z odpadkového koše. Čistočistý hazard se zdravím. A následovalo něco šokujícího....

29.09.2016
To je odporný, ty vole! Zdeněk Pohlreich naservíroval podnikatelům maso z odpadkového koše. Čistočistý hazard se zdravím. A následovalo něco šokujícího....

Foto: TV Prima

Popisek: Zdeněk Pohlreich: Tentokráte Šéf vyrazil do Mohelnice

Fakt, že je úroveň mnoha českých restaurací skutečně mizerná a jejich hostům jde nezřídka o zdraví, pravidelně dokazuje populární pořad televize Prima Ano, šéfe! To, co ale divákům ukázal tento týden, dosud nemá obdoby. Když jeho hlavnímu aktérovi Zdeňku Pohlreichovi personál jedné moravské, rádoby „americké“ restaurace naservíroval odporné blafy, vytočený host se odhodlal, že majitelům udělí pořádnou výchovnou lekci.

Nechal jim totiž uvařit to samé a neváhal přitom kuchaře donutit, aby vytáhl mleté maso z odpadkového koše, kam ho po Pohlreichově kritice, že není čerstvé, vyhodil. Podivný, patrně zdravotně postižený kuchtík musel svým šéfům vyrobit ty samé hamburgery, jaké před tím donesli jeho kolegové na stůl vyhlášenému českému kuchaři. Rozzuřili ho tím doslova k nepříčetnosti a explozi ostrých glos, přičemž ta nejslušnější byla, že je to opravdu silný tabák a divoký západ.  Poté, co nelítostný Šéf znechuceně ochutnal několik jídel  z nabídky a zhodnotil je slovy „To je odporný, vole, scheisse!“  pustil se do svého pověstného řádění.

Americká „krása“

Nejprve vyhledal majitele „příšerné restaurace“ a již to samotné byl pro diváky napínavý zážitek. Našel je totiž v protějším obchodním domě, kde se bezelstně přiznali k tomu, že nemají pro vedení restaurace žádné odborné znalosti a zkušenosti, podnikat začali s igelitovými taškami a dalším zbožím, například náhrobními deskami. Na rozdíl od kuchaře Honzy, který tvrdil, že je vyučený kuchař s maturitou z turismu. Podnikatelé se mimo jiné bránili, že sehnat dobrého kuchaře je velký problém a za měsíc a půl, co svoji  restauraci vedou, jich vystřídali už sedm. Padáka vzápětí dostal i Honza. Jeho okamžité výpovědi předcházel ostrý konflikt  s Pohlreichem. Tomu se kuchař přiznal, že to, co mu uvařil, by sám nejedl. Následovala konfrontace s provozním, který se také vymlouval, že nemají pořádného kuchaře. Sám uznal, že to, co Honza uvařil, je strašné.  Šokující reportáž z kuchyně byla výmluvně podkreslena hudbou z filmu Americká krása.

Čistočistý hazard se zdravím

Nečekaným vyvrcholením Ano, šéfe!  byla scéna s adoptivní kuchařovou matkou. Ta vlítla do restaurace a  hystericky obvinila Pohlreicha, že kvůli zvýšení sledovanosti ublížil  jejímu nemocnému synovi. Bránila ho, že má za sebou tři operace srdce. Ten jí ale dal co proto: „Nedělejte mi tady ostudu před těma lidma, protože já jsem vašemu synovi vůbec nic neudělal.  Váš syn mi naservíroval jídlo, které bylo čistočistý hazard s mým zdravím.“  A ostře zdůraznil, že na jeho vyhazovu nemá naprosto žádnou vinu. 

Kdo za to může?

Na rozdíl od většiny jiných nesmyslných kuchařských show byla tato další otřesnou ukázkou, co vše je v českých restauracích možné. Pohlreich ji kromě „nápravy“ další provozovny využil i k obžalobě našeho systému, který umožňuje, aby kuchaři jako Honza získali výuční list a podobné podniky mohly být vůbec provozovány. Konstatoval, že za to, co se v restauraci děje, nesou jednoznačně odpovědnost její majitelé a souhlasila s ním i naprostá většina diváků. Dokonce byli rozhořčeni, že byl zaměstnán jako kuchař evidentně  postižený mladík.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Komentáře