Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Večerníčkový Chaloupek míří do Senátu. Má známý obličej a byl tam negativní přístup, stěžuje si poražená senátorka ČSSD. A co teprve ´dříč´ Škromach...

18.10.2016
Večerníčkový Chaloupek míří do Senátu. Má známý obličej a byl tam negativní přístup, stěžuje si poražená senátorka ČSSD. A co teprve ´dříč´ Škromach...

Foto: senat.cz

Popisek: Dosavadní senátorka Terelmešová prý na výsledek senátních voleb kouká doslova jako puk. Názor voličů ji překvapil.

Prohru v boji o senát v plzeňském volebním obvodu Dagmar Terelmešová z ČSSD trochu čekala. Současná senátorka je ale překvapená, že zvítězila negativní kampaň nad slušnou, řekla médiím po výrazném vítězství autora večerníčků Václava Chaloupka (OPAT).

Senátorka kroutí hlavou. Volič se rozhodl sám

„Od začátku tam byl negativistický přístup. Ne tedy od protikandidáta, ale rozhodně od jeho volebního týmu,“ uvedla. Terelmešová měla podle svých slov veřejnou i písemnou podporu od několika protistran, ale volič se nakonec rozhodne sám.

„A tady opravdu nerozhodla ta práce, za kterou se nestydím ani v senátu, ani někde jinde, ale rozhodla asi ta veřejná známost toho (Chaloupkova) obličeje,“ řekla. Chaloupek je známý především jako tvůrce a průvodce "zvířecích" Večerníčků s Vydrýskem či medvědími bratry.

 poster

Dříč Škromach? Také překvapení, říká politička

Sociální oblasti se ve výboru pro zdravotnictví a sociální politiku věnovali tři senátoři a doufá, že nyní dojde k nějakým posunům, aby do výboru šli lidé, kteří mají zájem tuto problematiku dělat.

U svých spolustraníků je Terelmešová nejvíce překvapená neúspěchem místopředsedy senátu Zdeňka Škromacha, který „byl vždycky velkým dříčem“. „Jsem moc ráda, že se tam dostal Honzík Žaloudík, protože to je hnací motor sociální a zdravotní problematiky. Neumím si představit lepšího předsedu (výboru) než je on,“ uvedla.

Asi raději volí nepolitika než politika 

Vstupem hnutí ANO na politickou scénu se podle Terelmešové změnilo vnímání některých voličů v tom, že raději volí nepolitika než politika. „Lidé z ANO se maličko berou jako lidé mimo politiku,“ uvedla. Podle Terelmešové ale politici svoji práci umějí a lidé, kteří přijdou zvenku, třeba umělci, se musejí hodně dlouho učit. A návaznost na komunál je úplně strategická, dodala.

Odcházející senátorce trvalo dva roky, než se zorientovala v tom, že její práce souvisí s legislativou. Senátor si musí celý zákon zpracovat, i když není právník.

Terelmešová zůstává jako neuvolněná místostarostka šestitisícových Dobřan, kde žije. „A teď budu zvažovat dvě pracovní nabídky. Jedna je ze sociální oblasti, kterou dělám celý život,“ uvedla.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře