Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Koketoval jsem s tím, že poprosím lidi, ať pošlou třeba pětistovku, prozradil Michal Horáček, který pořád „dělá Zagorku“. Jedno ale o své prezidentské kampani slíbil určitě

29.06.2016
Koketoval jsem s tím, že poprosím lidi, ať pošlou třeba pětistovku, prozradil Michal Horáček, který pořád „dělá Zagorku“. Jedno ale o své prezidentské kampani slíbil určitě

Foto: Facebook

Popisek: Michal Horáček

Hudební skladatel, producent a textař Michal Horáček znovu ve studiu Blesku zopakoval, že zvažuje kandidaturu na post českého prezidenta. V této souvislosti zdůraznil, že na rozdíl od současné hlavy státu Miloše Zemana nebudeme jeho volební kampaň platit my, občané. Horáček podle svých slov chvíli o takové možnosti uvažoval, pak ji ale zavrhl a kampaň si prý zaplatí ze svého.

Horáček uvádí, že určitým signálem o tom, zda by měl kandidovat na post českého prezidenta, jsou pro něj tisíce ohlasů, které dostává, či výstupy různých anket v novinách nebo televizních stanicích. „Mně ani nejde o to, aby mě lidé podporovali, ale spíše o to, aby se vůbec vyjádřili. To pro mě signalizuje skutečný zájem a relevanci té celé záležitosti,“ vysvětlil Horáček.

Kandidaturu nadále zvažuje, přičemž ale poukazuje na to, že do voleb samotných zbývá stále ještě hodně času. Přesto mu představa stanout v přímé volbě coby jeden z možných kandidátů není cizí. „Je pravda, že s rostoucím zájmem lidí roste i pravděpodobnost, že jednou předstoupím a jednoznačně, nezvratně řeknu dejme tomu: Ano, zkusím to,“ uvedl Horáček s úsměvem.

O výkonu funkce má jinou představu

Případný adept na prezidenta nezastírá, že není spokojen s tím, jak je u nás prezidentská funkce vykonávána, a to nejen v souvislosti s prezidentem Zemanem. Na toto konto Horáček zdůraznil, že on sám má o výkonu prezidentské funkce úplně jinou představu.

Rýpnutí prezidenta Miloše Zemana, který v rozhovoru pro Frekvenci 1 prohlásil, že Michala Horáčka předtím vůbec neznal a musel se na něj ptát svých hradních rádců, Horáčka neudivuje ani neuráží. „Každý má právo sledovat toho, koho chce, a vyjadřovat se o tom, jak chce,“ říká Horáček.

Nemá takové zdroje jako Zeman

Ve studiu Blesku také zaznělo, že Horáček nemá takové zdroje, jako má prý Miloš Zeman, který údajně navíc začal svoji volební kampaň už dávno. „Jede do Nejdku, do Veselí nad Moravou – na různá místa, pod hlavičkou, že se setkává s občany. Je to legitimní, prezident by se měl setkávat s občany. Mám ale takový dojem, že je to součást volební kampaně,“ podotkl Horáček s tím, že Zeman jezdí do krajů za naše peníze. Když k tomu připočteme prostory v Lánech a na Pražském hradě či poradce, kteří mu mohou radit v kampani, má prý Zeman nad svými případnými protikandidáty ohromný náskok.

Horáček si dle vlastních slov chvíli pohrával s myšlenkou, že požádá lidi, aby ho finančně podpořili. Od toho se ale nakonec rozhodl ustoupit. „Koketoval jsem chvilku s tím, že poprosím lidi, jestli když to teda chtějí podpořit a tolik mi o tom píšou, ať pošlou třeba pětistovku na transparentní účet. Ale zrušil jsem to,“ uvedl s tím, že nechce, aby mezi ním a voličem stálo cokoliv jiného.

Čtěte také:

Napsal jsem mu, že exšéf ČEZu Roman je největší zločinec v této zemi, největší zmrd… Binec kolem jediného rozhovoru. A kdo že je „voditelem loutky dočasně bývalého zelináře z Plzně, Chovance“?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace