Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Kdo je nejbohatší důchodce České republiky? Ani Gott, Klaus či Zeman. Jde o muže, jehož dobře znáte

18.08.2016
Kdo je nejbohatší důchodce České republiky? Ani Gott, Klaus či Zeman. Jde o muže, jehož dobře znáte

Foto: repro Youtube

Popisek: Vladimír Špidla

Na internetu a zároveň v mnoho e-mailových schránkách skončil v poslední době dokument, který popisuje osud nejbohatšího českého důchodce. Tím podle zprávy není nikdo jiný, než bývalý premiér ČSSD Vladimír Špidla. KrajskéListy.cz se faktům podívaly na zoubek.

Vladimír Špidla, bývalý český poslanec, ministr, premiér a také eurokomisař, může v důchodu rozhazovat, nikdo jiný si v politice nevydělal víc jak on, tvrdí rozesílané PDF. Jenom během svého bruselského angažmá si údajně přišel k více jak 33 milionům korun.

Vzhledem k předchozímu zaměstnání v České republice dostane důchod okolo 20 tisíc měsíčně a k tomu si může přičíst za pětiletou práci v Evropské komisi od Bruselského úřadu dalších 110 tisíc korun měsíčně!  Celková suma vychází ještě větší, než kolik bere prezident Miloš Zeman. 

Podle údajů České správy sociálního zabezpečení pobírá největší důchod v tuzemsku jistý nejmenovaný muž, a to téměř 93 000 korun. To je mnohonásobně víc, než většina českých důchodců. Většina, konkrétně více jak 98 procent z nich, má důchod menší než 14 500 korun. 

Post eurokomisaře skrývá kromě platu 528 000,- Kč měsíčně i další výhody. Konkrétně jde o nárok na vysokou doživotní rentu, která začíná 65. rokem, příspěvek na bydlení ve výši 15% platu, přídavky na děti okolo 10 000,- Kč, příspěvek na relaxaci přes 15 000,- Kč, cestovné a další dávky. Další výhodou všech euro-úředníků je, že neodvádí žádné daně. Aby ani odcházející komisař nepřišel zkrátka, dostane každý končící odchodné, které činí 528 000 korun a ještě k tomu po dobu tří let měsíční rentu podle počtu let ve funkci. Což prý konkrétně u Špidly bude přes 280 000 měsíčně.  ?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Zdeněk Svoboda

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace