Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Z principu i zdravé selské logiky odmítám vládní návrh protikuřáckého zákona, sdělil senátor Valenta. Poslanci se totiž budou opět zabývat kontroverzním protikuřáckým zákonem

25.10.2016
Z principu i zdravé selské logiky odmítám vládní návrh protikuřáckého zákona, sdělil senátor Valenta.  Poslanci se totiž budou opět zabývat kontroverzním protikuřáckým zákonem

Foto: Facebook

Popisek: Senátor Ivo Valenta

Poslanci budou pokračovat v projednávání takzvaného protikuřáckého zákona. Do závěrečného schvalování by mohli posunout taky předlohu, která má zjednodušit registraci vozidel. Ve druhém čtení je na programu rovněž novela, jež by měla přispět ke snížení hluku na letištích. Debaty mezi poslanci také vyvolává úprava vztahů mezi vlastníky a provozovateli letišť.

Protikuřácký zákon by měl zejména zcela zakázat kouření v restauracích kromě elektronických cigaret a vodních dýmek a omezit i podávání alkoholu. Ve hře ovšem budou opět pozměňovací návrhy o zmírnění omezení. Jde například o možnost zřizovat v restauracích kuřárny, kvůli jejichž podpoře dolní komora neschválila v květnu původní protikuřáckou předlohu.

Budu to opakovat pořád dokola: Ne zákon, ale zákazník

Senátor Ivo Valenta, který patří k nesmiřitelným kritikům zákona, ovšem pro ParlamentníListy.cz uvedl, že proti navrhovaným změnám bude bojovat, dokud to půjde. „Budu to opakovat pořád dokola. Nemá to být zákon, ale zákazník, který si vybere, jestli půjde do kuřácké nebo nekuřácké hospůdky. A už vůbec to nemá být stát, který bude podnikateli plošně diktovat, jakou podobu má mít jeho vlastní podnik, do jehož pořízení investoval vlastní peníze a který živí jeho a třeba celou rodinu," zdůraznil senátor.

„Z principu i zdravé selské logiky proto odmítám vládní návrh protikuřáckého zákona," dodal. Vláda podle něj neumí nic jiného, než zakazovat a regulovat. „A bohužel stále odmítá politickou odpovědnost za tisíce živnostníků a jejich zaměstnanců, které svými kroky připraví o živobytí," uzavřel Valenta.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Anička Vančová

Komentáře