Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Životní tragédie Hany Hegerové. Těžce nemocná královna šansonu ztratila to nejcennější v životě. Prý kvůli alkoholu

17.10.2015
Životní tragédie Hany Hegerové. Těžce nemocná královna šansonu ztratila to nejcennější v životě. Prý kvůli alkoholu

Foto: Archiv

Popisek: První dáma českého šansonu Hana Hegerová

Legendární zpěvačku postihlo nejhorší neštěstí, které může matku potkat – zemřel její jediný syn Matúš. Hrozí, že by vážně nemocná paní Hegerová nemusela takovou tragédii psychicky a fyzicky zvládnout.

Dívat se do hrobu vlastního dítěte je to nejhorší, co může matku potkat. Taková tragédie nyní postihla českou královnu šansonu, legendární Hanu Hegerovou. Její jediný syn Matúš zemřel pouhé čtyři měsíce po oslavě svých šedesátin. K přesné příčině jeho úmrtí se zpěvačka nevyjádřila, konstatovala pouze, e to rakovina tak úplně nebyla, nicméně syn měl smrtelnou nemoc. Podle informací, které jako první zveřejnil server ahaonline.cz, měl dlouhodobé problémy s alkoholem, čímž si zničil játra a slinivku břišní. „Nemohu o tom mluvit,“ dodala zpěvačka.

Syna nechala na Slovensku

Matúše měla Hana Hegerová s manželem, divadelním dramaturgem a pozdějším ředitelem Slovenského národního divadla Daliborem Hegerem. Jejich manželství ale vydrželo pouhé tři roky. „Matúš se narodil do nelehké situace. Bylo to neplánované dítě, nebyli jsme připraveni. Ani já ani jeho otec, ten navíc odešel na vojnu a já zůstala na všechno sama,“ přiznala před časem. Po rozvodu, když získala angažmá v Praze, nechala syna na výchovu jeho otci. „Já jsem ho nemohla mít u sebe, bydlela jsem v podnájmu, měla spoustu práce a peněz nebylo nazbyt,“ vysvětlila. Matúš si na Slovensku uskutečnil dětský sen – stal se hasičem.

Obrovské neštěstí postihlo zpěvaččinu rodinu v 80. letech, když nešťastnou náhodou spadla při mytí okna Matúšova manželka Marcela, matka vnuka Matouše. Hegerovi tenkrát bydleli v hereckém domě v pražských Dejvicích, v mezipatře mezi druhým a třetím poschodím. „Bylo to dost vysoko, nemohla pád přežít,“ vzpomínal herec Ivo Niederle, který v domě zůstal ze slavného osazenstva již jako jediný.

O život se dokázala porvat

Samotnou zpěvačku pronásledují vážné zdravotní problémy již několik let. V létě roku 2007 se musela podrobit operaci šedého zákalu na obou očích, před čtyřmi lety zase musela podstoupit náročnou operaci, při níž jí lékaři odstranili z těla několik nádorů. Naštěstí nezhoubných. Pouhý měsíc po zákroku však již zase plná energie dorazila na oslavu padesátin Richarda Müllera a byla plná optimismu. Jen pár týdnů před loňskými Vánoci ji zdrtila smrt celoživotního přítele Petra Hapky, krátce nato na přelomu roku paní Hegerová zkolabovala.

Po akutním infarktu myokardu musela být uvedena do umělého spánku a prognóza nebyla příznivá. Díky své neuvěřitelné vitalitě a perfektní péči Rehabilitačního centra nemocnice Beroun se ale začal její stav výrazně zlepšovat a už je zase zpátky ve svém bytě poblíž pražského Staroměstského náměstí. Nyní ale dostal ránu, která její chuť do dalšího života může navždy podlomit. Třiaosmdesátileté šansoniérce zbyli již jenom dva nejbližší příbuzní, její vnuci. Starší Matouš se živí filmovou produkcí v Česku, mladší Marek hraje házenou na Slovensku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Komentáře