Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Merkelová odstartovala uprchlickou krizi a Schwarzenberg jí gratuloval k odvaze. „Zámek na Orlíku má dostatek pokojů a těším se, až je tam umístí,“ vzkázal mu prezident

08.11.2015
Merkelová odstartovala uprchlickou krizi a Schwarzenberg jí gratuloval k odvaze. „Zámek na Orlíku má dostatek pokojů a těším se, až je tam umístí,“ vzkázal mu prezident

Foto: Archiv

Popisek: Miloš Zeman mezi novináři

Šéf TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg se koncem října na kongresu Evropské lidové strany v Madridu setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a blahopřál jí k odvaze. Prezident Zeman mu přes ParlamentníListy.cz vzkázal, ať uprchlíky ubytuje na svém zámku. A prozradil také, co by Merkelové řekl on sám.

Německo před nedlouhým časem ústy své spolkové kancléřky Angely Merkelové otevřelo brány syrským uprchlíkům. To spustilo ještě silnější proud migrantů do Evropy, z nichž mnozí se údajně za Syřany jen vydávali.

Přestože v samotném Německu stále více sílí nálady proti postupu kancléřky Merkelové, český exministr zahraničí jí za vstřícnou politiku k migrantům gratuloval. TOP 09 na svém facebookovém profilu zveřejnila fotografii, na které Karel Schwarzenberg během kongresu Evropské lidové strany v Madridu hovoří právě s Merkelovou.

„O čem se baví Karel Schwarzenberg a Angela Merkelová? ‚Paní kancléřce jsem blahopřál k její odvaze,‘ prozrazuje útržek z hovoru náš předseda“. Tato věta se objevila na oficiální facebookové prezentaci TOP 09.

Na Orlíku je pokojů dost

„Pokud jde o Karla Schwarzenberga, myslím si, že zámek na Orlíku má dostatek pokojů pro umístění některých uprchlíků, a těším se, až je tam umístí,“ zareagoval na to Zeman.

A co by český prezident sám řekl německé kancléřce, pokud by se nyní setkali? „Řekl bych jí, že před několika málo lety prohlásila, že multikulturalismus je mrtev, a že nevidím důvod, proč změnila svůj názor,“ dodal při rozmluvě s redaktorem ParlamentníchListů.cz

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře