Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Uzavřela se mezi čtyři stěny, jídlo jí nosí v kastrůlku. Jak populární Libuška Šafránková bojuje se zákeřnou nemocí

29.11.2015
Uzavřela se mezi čtyři stěny, jídlo jí nosí v kastrůlku. Jak populární Libuška Šafránková bojuje se zákeřnou nemocí

Foto: ČT

Popisek: Křehká Libuše Šafránková znovu prokázala, že je velká bojovnice

Již zhruba rok jsme ji na veřejnosti nespatřili. Od té doby, co vyšlo najevo, že populární Popelka bojuje se zákeřnou rakovinou plic, jsou její okolí i samotná herečka mimořádně skoupí na slovo. Až nyní konečně vyšly najevo další zprávy o jejím zdravotním stavu.

Loni v listopadu podstoupila Libuše Šafránková v pražské Fakultní nemocnici Motol náročný chirurgický zákrok, při němž jí lékaři odebrali pětinu horního plicního laloku, zasaženého zákeřnou chorobou. Přesto další prognóza zpočátku nevypadala moc nadějně. Křehká Popelka ale znovu dokázala, že je obrovská bojovnice. Její stav se sice nezlepšuje tak rychle, jak lékaři očekávali, podle informací z jejího nejbližšího okolí se ale přece jen cítí den ode dne lépe. Lékaři ji ale nespouštějí z očí. „Libušku hlídají lékaři, chodí na kontroly, léčí se, bere prášky, má za sebou chemoterapie,“ prozradila rodinná známá serveru VIPstory.cz.

Oddaný dozorce

Herečka á obrovské štěstí, je totiž neustále doslova zavalena láskou a péčí nejbližšího člověka. Manžel Josef Abrhám se od ní čtyřiadvacet hodin denně prakticky nehne ani na krok. Dokonce chodí s kastrůlky každý den do nedaleké restaurace pro obědy, protože herečka stále ještě není v takové formě, aby mohla stát několik hodin u plotny. Slavný pár sice stále ještě žije v Praze, velké stěhování je prý už ale na spadnutí. Již brzy se přesuje do zděděného domu ve Šlapanicích u Brna, který pod dohledem jediného syna Josefa prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Definitivně ale hlavní město opustit nehodlá.

Dočkáme se návratu?

Původně paní Šafránková rezolutně prohlašovala, že se na jeviště a před kameru už nevrátí. Jak se ale její zdravotní stav postupně zlepšuje, začínají jí být čtyři stěny domova přece jenom malé a o návratu k práci začíná znovu uvažovat. Libuška se zatím vzdala herectví, čte si, něco sepisuje. „Občas k ní někdo zajde na návštěvu, ale spíš je v soukromí. Oni nikdy nebyli pro velké akce a sešlosti. Spíš si žili sami pro sebe. Nicméně musí mít klid. Chce být co nejdříve v pořádku,“ prozradila známá.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Komentáře