Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Padají teplotní rekordy, na Petříně rozkvetly sakury. Zima má ale dorazit již v nejbližších dnech. Přečtěte si předpověď

26.12.2015
Padají teplotní rekordy, na Petříně rozkvetly sakury. Zima má ale dorazit již v nejbližších dnech. Přečtěte si předpověď

Foto: Annas Vančová

Popisek: Příroda se zbláznila, na Petříně rozkvetly na Štědrý den sakury

Nezvykle teplé počasí už zase přepisuje tabulky teplotních rekordů. A nejen to. Zemědělci i zahrádkáři už z toho začínají mít těžkou hlavu, protože se příroda předčasně začíná probouzet. Například v Praze na Petříně rozkvetly na Vánoce sakury.

Nejtepleji bylo v pátek na jihu Čech. Nejvíc naměřili meteorologové v Českých Budějovicích, a to 14,4 stupně Celsia. Dosavadní rekord z roku 1983 byl 14,1 stupně. Už v nejbližších hodinách se ale začne ochlazovat a před koncem roku by měla paní Zima konečně pořádně zaklepat na dveře.

V sobotu již tu a tam zaprší

Nejvyšší sobotní teploty už by se přes hranici deseti stupňů vyšplhat neměly, protože za současnou teplou frontou, která ovlivňuje počasí u nás, k nám vlivem působení tlakové výše nad Pobaltím začne proudit chladný vzduch od východu. V noci na pondělí už ale teplota klesne místy pod bod mrazu a nejvyšší denní teploty dosáhnout pouze 4 až 8 °C.

Rozkvetlé stromy sice romantiky potěší, zemědělcům a zahrádkářům ale přidělávají pořádné starosti

Pražský Petřín vypadá jako na jaře. Romantiky sice rozkvetlé stromy potěší, zemědělcům a zahrádkářům
ale přidělávají pořádné starosti

Předpověd na úterý a středu

V úterý bude na většině území zataženo až oblačno, místy mlhy. Ojediněle můžeme čekat mrholení nebo slabý déšť Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, nejvyšší denní dosáhnout 1 ař 5 °C. Foukat bude mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s. Ve stedu bude zataženo s mírnou oblačnostáí, která se bude místy rozpouštět na polojasno. Ojediněle mlhy a mrholení i mrznoucí. Nejnižší teploty +1 až -3 °C, na severovýchodě až -7 °C, nejvyšší denní se již budou pohybovat pouze v rozmezí -1 až 3 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s.

Od čtvrtka pozor na náledí

Ve druhé polovině příštího týdne  můžeme očekávat převážně oblačno, místy déšť nebo déšť se sněhem, ojediněle mrznoucí, od středních poloh sněžení. Nejnižší noční teploty 0 až -5 °C, nejvyšší denní -1 až +4 °C. Pokud se tedy chystáte o víkendu na cesty, rozhodně byste měli dbárt na silnicích zvýšené opatrnosti. Převážně v oblastech s vyšší nadmořskou výškou lze očekávat námrazu na vozovkách, která může připravit řidičům nemilá překvapení hlavně na přechodech z lesních oblastí do otevřené krajiny.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

 

 

Vložil: Adina Janovská

Komentáře