Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Proč jsou Češi třetím nejtlustším národem v Evropě? Léčba obezity nás ročně stojí miliardy, přesto dál baštíme ve velkém Babišovy uzeniny a pečivo. Že by další střet zájmů?

21.08.2016
Proč jsou Češi třetím nejtlustším národem v Evropě? Léčba obezity nás ročně stojí miliardy, přesto dál baštíme ve velkém Babišovy uzeniny a pečivo. Že by další střet zájmů?

Foto: Twitter

Popisek: Andrej Babiš

Vyspělé evropské země, které také zápasí s narůstající obezitou populace, se ji snaží všemožně snížit. I za cenu velmi nepříjemných opatření, například vyšším zdaněním naprosto nezdravých potravin, jakými jsou slané a sladké pochoutky. U nás je tomu spíše naopak. Televizní stanice jsou zaplaveny různými kulinářskými pořady, kde se vaří doslova hříšně. Stát také dotuje oblíbené farmářské trhy, na nichž se často prodávají uzeniny, sladkosti a pečivo.

A to přestože Češi patří vedle obyvatel Turecka a Andorry ke třem nejtlustším národům v Evropě. Nadváhu má u nás již více než 60 procent obyvatel a celá čtvrtina trpí obezitou. Tomuto závažnému problému se tento týden věnoval speciál ČT 24, v němž byla obezita označena za epidemii 21. století. Na otázku, proč je v Česku tolik tlustých a obézních lidí, odpověděla známá doktorka Kateřina Cajthamlová. Podle ní je kromě genetické zátěže hlavním viníkem nedostatek pohybu, především u dětí a mládeže. Ty sedí celé dny u počítačů a televize, klesá u nich také obliba ovoce a zeleniny a jedí mnohem více fastfoodových jídel než v minulosti. A minimální je konzumace ryb a luštěnin. Přísná doktorka kritizovala i skutečnost, že se v Česku výrazně zvyšuje spotřeba těstovin, které se z výživového hlediska příliš neliší od knedlíků.

Zimní strava i v létě

Svoji neblahou roli tradičně hraje nezdravá česká kuchyně. Cajthamlová zmínila zajímavý fakt, že Češi celý rok jedí tzv. zimní stravu, i když je teplo. Ostatně o tom se můžeme nyní přesvědčit v každé restauraci, kde si hosté dávají, i ve velkých vedrech, knedlo-vepřo-zelo nebo svíčkovou. Objevit na jídelním lístku lehká letní zeleninová jídla je zázrak. Pokud už je nějaký podnik nabízí, pak většinou coby smažené s pořádnou porcí tatarské omáčky. Na druhé straně se ale objevují i pozitivní trendy ve výživě, radikálně stoupla konzumace kuřecího masa nebo sýrů, zatímco stále klesá v případě chleba a brambor. Velmi vážným problémem však je vysoký obsah soli a cukru v řadě potravin, nejen u nás, ale i v celé Evropě.

Babišovy priority

Zatímco některé státy se snaží konzumaci nezdravých potravin omezit jejich vyšším zdaněním, z vyjádření  ministerstva financí vyplývá, že se u nás v nejbližší době žádné daňové přirážky nechystají. Prioritou ministerstva je prý boj proti daňovým únikům. I zde stojí za zamyšlení, zda v případě ministra financí Babiše nejde o střet zájmů. Jeho firmy totiž produkují výrobky, které výrazně přispívají k obezitě, především uzeniny či pečivo, a daňové přirážky by jim snížily zisk. Podle ministerstva zdravotnictví by se však snížením obezity a nákladů na její léčbu mohlo ročně ušetřit až jedenáct miliard korun. Ty ale ministr Babiš raději získá tím, že zavede elektronickou evidenci tržeb.

Čtěte také:

Kdo je nejbohatší důchodce České republiky? Ani Gott, Klaus či Zeman. Jde o muže, jehož dobře znáte

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Komentáře