Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Okrádají, znásilňují a soudy s tím vůbec nic nedělají. Odpůrci EU pozvali hosta z Německa, který 'na plnou hubu' řekl lidem na Václaváku, jak to tam teď chodí. A taky zazpíval Ortel...

19.09.2016
Okrádají, znásilňují a soudy s tím vůbec nic nedělají. Odpůrci EU pozvali hosta z Německa, který 'na plnou hubu' řekl lidem na Václaváku, jak to tam teď chodí. A taky zazpíval Ortel...

Foto: Hans Štembera

Popisek: Tomáš Ortel zazpíval na Václavském náměstí svoji Defenestraci

VIDEO V horní části Václavského náměstí v Praze se v sobotu 17. září sešli odpůrci Evropské unie, kteří doufají, že Česko jednou toto uskupení opustí. Ve dvě hodiny odpoledne dorazilo několik stovek lidí, kteří si přišli mimo jiné vyslechnout zpěváka Tomáše Ortela s jeho skupinou. V průběhu akce dorazili i odpůrci ze skupiny Antifa, policisté však dokázali oba tábory oddělit.

Pod schody Národního muzea v horní části Václavského náměstí se v sobotu odpoledne konala demonstace „Společně za vystoupení z EU“. Slibováni byli „představitelé opozičních stran, hnutí a spolků z jednoho pódia“. Organizátorem byl „Spolek Za naši kulturu a bezpečnou zem“. Avizovaným cílem akce byla „demise protinárodní vlády ČSSD, ANO a KDU- ČSL“.

„Jsme přesvědčeni, že extrémně zneklidnění a nespokojení občané dlouhodobě pozorně vnímají pozici jednotlivých opozičních stran, jejich ochotu povznést se na momentálně nepodstatnou agendu a schopnost soustředit se na to nejdůležitější – na co nejrychlejší vystoupení České republiky z totalitní Evropské unie,“ psali organizátoři v pozvánce.

Hned na začátku akce zazpíval zpěvák Tomáš Ortel, avizovaná hlavní 'umělecká' hvězda celé akce. Tleskalo mu podle odhadu reportéra ParlamentníchListů.cz zhruba tři sta lidí, kterým zazpíval za doprovodu kytary svou píseň Defenestrace. „Rovně stůj, naslouchej, nenech mluvit lháře. Pravdu svou v srdci měj, plivni jim do tváře,“ neslo se pod sochou svatého Václava.

Mezi účastníky protiunijní demonstrace došlo i na výkřiky „nic než národ“.

Svědectví z Berlína: Okrádají, znásilňují, soudy s tím nic nedělají

Poté již začaly projevy. „Islám je pedofilní, perverzní, zpátečnická doktrína,“ zaznělo v jednom z nich. Slova mířila ke spodní části Václavského náměstí, kterou si na stejný čas zamluvili organizátoři demonstrace „Solidarita s uprchlíky“. Na akci podle odhadů pozorovatelů dorazilo asi dvacet lidí.

Okolo půl třetí dostal slovo organizátor protiuprchlických akcí  BärGiDa v Berlíně, představený jako Mario. Poděkoval za pozvání do Prahy a hned vyřkl varovná slova. Řada dnešních evropských politiků chce podle jeho názoru zničit národní státy. „Plánují zničení tisícileté evropské kultury. A chtějí k tomu uměle vytvořit podmínky islámskou migrací,“ hřímal Němec, jehož slova překládala jedna z organizátorek protestu. V Německu prý na uprchlíky všichni doplácejí. „Běženci navíc okrádají poctivé občany, znásilňují je, ohrožují je, děsí je a policie ani tamní soudy s tím nic nedělají,“ křičel dál Němec. „Občanská válka ke tady!“ pokračoval ve slovní kanonádě.

„Za to ale nemůže Mario, ale paní Merkel, Brusel a všechny tyhlety svině,“ vzala si slovo sama překladatelka. Náměstím zněl nadšený souhlas. Žena s mikrofonem se však rozpálila ještě víc, když hovořila o evropských politicích, kteří klidně asistují u našeho zničení. „Jaké to jsou, kurva hergot, plány. To se musím opravdu nasrat nebo co?“ křičela ze všech sil.

Přesto však ve chvíli, kdy se Václavským náměstím začali blížit účastníci protidemonstrace, organizátorka protiunijní demonstrace Lucie Hašková do mikrofonu varovala: „Máme informaci, že se k nám blíží pravdoláskaři. Prosím, nereagovat na ně, ať nám policie zbytečně nerozpustí shromáždění.“ Obě skupiny od sebe nakonec oddělili policisté. Policejní mluvčí následně serveru idnes.cz sdělila, že policisté nakonec vůbec zasahovat nemuseli.

Ke slovu se poté vrátil Berlíňan Mario a vyzýval přítomné k odtržení od Bruselu. Ale také od Washingtonu. Na Spojených státech také nenechal nit suchou. „Američané zavraždili třicet milionů lidí v celkem 201 konfliktech,“ křičel k lidem. Evropa by se měla začít starat sama o sebe. Lidé by se měli rozhodovat sami za sebe. „Wir sind das Volk! Wir sind das Volk!“

Scheiße Merkel

Po něm si vzal slovo český aktivista, žijící v Berlíně, Zdeněk. „Merkel muss weg!“ zahájil svůj projev slovy, která lze přeložit jako „Merkelová musí pryč!“. „A já ještě dodám Scheiße Merkel,“ zvolal. Následně předložil výčet všech útoků, k nimž došlo od Silvestra 2015 v Německu, který byl velmi obsáhlý a přihlížející vyprovokoval k provolávání hesla „multi-kulti nechceme“. Následně se omluvil, že už nemá víc času na detailní výčet, a přešel k hlavnímu tématu, kterým je podle něj stav Evropské unie, ze které se stala totalitní organizace. Projevuje se to podle něj i na chování vůči migrantům v Německu. „Německá vláda rozdává ilegálním imigrantům modré cestovní pasy. Modré cestovní pasy se udělují žadatelům o azyl, aby mohli v rámci EU cestovat, ale oni mají na základě tohoto modrého pasu možnost požádat v jiné zemi EU o azyl,“ rozčiloval se.

Pak připomněl, že imigranti často z Evropy jezdí na dovolené do zemí, odkud prchli a imigračním úředníkům tvrdili, že jim tam hrozí pronásledování a smrt. Zmínil i „kulturu dětských manželských svazků“, kterou prý do Evropy přinášejí muslimové. Zakončil upozorněním, kolik tyto obrovské rodinné klany s několika manželkami čerpají z evropského systému na sociálních dávkách.

Po skončení projevů se účastníci protiunijní demonstrace odebrali na ohlášený pochod ulicemi Prahy na Klárov k Úřadu vlády.

Jakub Vosáhlo

Čtěte také:

To, co se po nás chce dnes, není o Žižkovi, který nás bránil před cizáky, ale o poručíku Dubovi a kadetu Bieglerovi ze Švejka, říká Zdeněk Troška. Výzvu demonstrantů vláda ignorovala - nastal čas pro Petici za mír!

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');

Vložil: Redaktor KL

Komentáře