Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Svalovec s kardiostimulátorem se oženil čtyřikrát, vlastní synové se k němu nehlásí, nevlastní mu říkají táto. O požitcích i komplikovaných vztazích Jiřího Krampola. Tajnosti slavných

08.08.2015
Svalovec s kardiostimulátorem se oženil čtyřikrát, vlastní synové se k němu nehlásí, nevlastní mu říkají táto. O požitcích i komplikovaných vztazích Jiřího Krampola. Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Navzdory překonaným problémům se srdcem jede Jiří Krampol stále na plný plyn

Všechno, co měl, nechal svým exmanželkám nebo procestoval. Bývalý kvartální alkoholik prý už dal popíjení definitivně vale, místo toho maká pětkrát týdně v posilovně. A za neustále rozzářenou image skrývá řadu tajemství.

Populární herec, filmový představitel drsňáků, moderátor a bavič se celý život se pyšní zářivým úsměvem, jakoby vystřiženým z hollywoodského zpravodaje, za jeho sebejistotou a optimismem se ale skrývají obava ze samoty a deprese. Proslavil se mimořádným smyslem pro humor a neuvěřitelnou fyzickou kondicí, kterou si dál pravidelně udržuje navzdory věku i přestálým vážným problémům se srdcem, a pokud právě nenatáčí, lze ho potkat téměř každé dopoledne v posilovně jednoho pražského hotelu. „Nechodím cvičit každý den, ale pětkrát týdně určitě. Kombinuji to s českou házenou, jak žertovně nazýváme náš sranda tenis. Sport mi pomáhá nejen fyzicky, ale i psychicky,“ přiznal pro server ahaonline.cz Jiří Krampol.

Po operaci abstinoval, dnes už si trochu dobrého vína občas dopřeje

Po operaci abstinoval, dnes už si trochu dobrého vína občas dopřeje

S alkoholem se vypořádal

Dlouhá léta se o něm šuškalo, že je kvartální alkoholik, a jeho ‘úlety‘ byly přímo pověstné. Dnes je prý ale už všechno jinak. „Od té doby, co mám kardiostimulátor, kvartály jsem odboural. Změna je však v tom, že zatímco jsem si hned po operaci dával na večírcích jenom vodu a džus, nyní už si dovolím i víno. Zkrátka když zajdu do vinárny, dám si víno, a v cukrárně si objednám dort. Nemám s tím problém. Občas si zajdu i na pivo, ale abych se ožral, to si už nemůžu dovolit, Nerad bych ve svém věku pokoušel zdraví. Alkohol mám pod kontrolou,“ prohlásil přesvědčivě a byl by prý velmi rád, kdyby si na něj konečně lidé poopravili názor. „Nikdy jsem nebyl alkoholik, Když jsem v minulosti mohl, tak jsem se občas napil, což dělá devadesát procent lidí,“ dodal.

Před časem dokonce tvrdil, že definitivně skoncoval i s kouřením, přesto se ale občas na veřejnosti objeví s cigaretou v ruce, takže tento souboj zřejmě stále ještě nevyhrál. Přesto patří k propagátorům zdravého životního stylu a pravidelně podstupuje výplach střev. „Je to výborné pro imunitní systém, k celkové regeneraci organismu. Funguje to tak, že do vás napustí vodu, která vyplaví všecek sajrajt, co se ve střevu usadí,“ vysvětluje. A stejně důsledně dbá i o perfektní stav svého chrupu, dokonce lze říct, že je na to doslova vysazený. „Pro herce je pěkný chrup velmi důležitý, proto této investice vůbec nelituji,“ přiznal a naznačil, že by si za každý svůj zoubek mohl dovolit týdenní dovolenou v Bulharsku.

S populárním hercem a kaskadérem Zdeňkem Srstkou v posilovně

S populárním hercem a kaskadérem Zdeňkem Srstkou v posilovně

Dopřává si vylepšení

Za nestárnoucí vzhled vděčí korekci horních víček. „A proč bych to nepřiznal,“ nechápe přístup některých kolegů. „Dokonce se mi díky tomu o dvě dioptrie zlepšil zrak. Leze mi na nervy, když jsou tyto zákroky spojovány s narcismem. Je to totéž, jako když si někdo nechá zaplombovat zub, když ho má děravý. Jen se podívejte na Zdenu Studenkovou. Znám ji od šestnácti let, když jsme spolu pracovali na nepříliš vydařeném filmu Špetka soli, ale na ni je díky zásahům radost pohledět. Nikdy nepochopím, jak někdo může mít na tváři celý život bradavici. Kdyby se udělala mně, při své samolibosti bych doktora probudil třeba v noci a musel by mi ji hned odstranit,“ rozohnil se v rozhovoru pro Plus 7 dní.

Plastickým operacím a liposukci se nevyhýbá ani jeho čtvrtá žena Hana, dvacetiletý věkový rozdíl, který mezi manželi je, prý ale ani jeden z nich nevnímá. „Moje maminka byl o sedm let starší než otec, a jak měli krásné manželství. Strýc měl o třicet sedm let mladší ženu a také jim to výborně fungovalo. Dokonce ji přežil. Zemřela, když mu bylo devadesát sedm,“ dodává Krampol.

Tenis hraje stále, dnes mu už ale říká česká házená

Tenis hraje stále, dnes už ale je to prý spíš česká házená

S technikou je na kordy

Na pohled čiší zdravím, a tak by sotva někdo řekl, že už zhruba sedm let běhá po světě s kardiostimulátorem. „Dostal jsem ho, protože jsem měl nízký tep. Jen 44 úderů za minutu, přičemž optimum je 65. Pokud vím, tak za tu dobu, co ho mám, pracuje minimálně. Cítím se skvěle,“ prozradil populární herec, který si sám na sebe dokonce dobrovolně upletl bič. Aby se přinutil víc chodit po svých, prodal milovaný džíp a místo něj si pořídil malinkatého peugeotka. „Ale jenom proto, abychom měli něco v případě nouze. I tak to byl jenom žrout peněz,“ konstatoval.

Za volantem se suverénní, s jinými moderními vychytávkami prý ale bojuje jako se smrtí. „S technikou jsem na kordy. Neovládám to a ani tomu nechci rozumět, protože to prostě nesnáším. Znám víc takových lidí a nemyslím si, že jsou to nějací tupci nebo že jsou hloupí. Doktor Cimický mi řekl, že je to jakási psychická zábrana. Že mozek vypíná, nebo to zkrátka nechce znát. A já prostě nechci,“ přiznal Krampol, který prý nedokáže ani poslat esemesku nebo si nastavit video či DVD-přehrávač. „Je to pro mě neřešitelné.“

Za dokonalý chrup považuje za vizitku každého herce

Dokonalý chrup považuje za vizitku každého herce

Pro politiku se nenarodil

S politikou si prý nikdy netykal, takže představa, že by po vzoru mnohých kolegů hupsnul do tohoto světa, je pro něj naprosto nereálná. „O tom jsem nikdy v životě neuvažoval, a to z prostého důvodu – že tomu vůbec nerozumím. Je pravdou, že nějaká nabídka byla, ale já jsem v tomto směru vzácně neinformovaný a nevzdělaný, takže bych politice spíš ublížil než prospěl. Navíc ji odjakživa nesnáším,“ dodal.

Stejně tak mu nic neříká hromadění majetku a luxus, takže i když bydlí v Pařížské ulici, která je nejdražší v celé metropoli, rozhodně v tamních buticích nenakupuje. Jediné, do čeho investoval, je bydlení. „Do bytu jsme investovali obrovské peníze. Není to laciné bydlení, ale ještě je to snesitelné. V Pařížské jsme si s manželkou ale nikdy nic nekoupili, ani já ani Hanka předražené věci ke štěstí nepotřebujeme. Mám velké štěstí, že špetky, zlato a brilianty jí nic neříkají. A když se mi zalíbí mikina, koupím si ji stejně od Vietnamců jako v butiku,“ prozradil Krampol.

Se čtvrtou manželkou Hanou

Se čtvrtou manželkou Hanou

S bejvalkami mu to klape

Jeho život jen plný paradoxů. Oženil se čtyřikrát, přestože byla jeho vzorem maminka, která se nikdy nerozvedla a dlouhá léta pečovala o nemohoucího partnera, u nějž se projevila v pouhých čtyřiadvaceti letech roztroušená skleróza. Má čtyři syny – dva vlastní a dva nevlastní. A zatímco ti vlastní po něm ani nemají příjmení a nehlásí se k němu, nevlastní jeho jméno přijali a říkají mu tati.

Hlavně ale prý má skvělý vztah se všemi svými exmanželkami, údajně proto, že jim nechal veškerý majetek a odcházel od nich vždy jen se zubním kartáčkem v kapse. „Co bych získal, kdybych chtěl víc? Chodil bych roky po soudech? Vždyť je to směšné,“ říká. Na rozpadu jeho dřívějších manželství prý měla lví podíl především jeho pracovní zaneprázdněnost, kvůli níž se partneři postupně odcizili. „Prostě to časem přestalo klapat. Manželství buď funguje, nebo nefunguje. Vztah, v němž si každý dělá vše po svém, neuznávám. Nikdy jsem se nerozváděl ve zlém, s partnerkami jsme na sebe nekřičeli ani jsme si nic nevyčítali,“ dodává.

Čtěte také:

Slavný herec zkolaboval v porodnici. Kvůli těžkým záchvatům paniky nemůže být ani chvíli sám. Přesto doktory neposlouchá... Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Komentáře