Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Šikana, nadávky, vypínání proudu, zazděný plynoměr… Pak navíc soud zneužil handicapu stařičké seniorky ve prospěch nového majitele a připravili ji o byt i celoživotní úspory, které do něj investovala. Životní K.O.

30.10.2016
Šikana, nadávky, vypínání proudu, zazděný plynoměr… Pak navíc soud zneužil handicapu stařičké seniorky ve prospěch nového majitele a připravili ji o byt i celoživotní úspory, které do něj investovala. Životní K.O.

Foto: Youtube, repro

Popisek: Ilustrační foto

Od prvního dne vlastnictví domu novým majitelem to bylo souvislé utrpení, jako v koncentráku. A exministr spravedlnosti Pospíšil mi ani neodpověděl. Zřejmě musím počkat, až také ohluchne, posteskla si KrajskýmListůmcz paní Stanislava.

Jednaosmdesátiletá paní Stanislava se s námi podělila o svůj strastiplný příběh, který prožívá již několik let. Stojí za ním nový majitel domu, v němž bydlela téměř půl století. A také bezohlednost soudců i řady dalších úředníků včetně někdejšího ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, kteří svým bezohledným přístupem a neprostým ignorováním jejího handicapu situaci ještě zhoršili. „Nerespektování Ústavního zákona ze strany soudce je i z hlediska soudní nezávislosti nepřijatelné – poškozuje sluchově handicapovanou osobu a pronásledovanou nejen žalobcem, tj. majitelem činžovního domu p. Žabkou, ale hlavně soudem, a to jen z důvodu klientelismu, přinejmenším…“ napsala paní Stanislava v úvodu svého dopisu senátorce Elišce Wagnerové již téměř před čtyřmi lety. Zastání a pomoci se ale nedočkala dodnes.

Šikana je beztrestná?

Od prvního dne vlastnictví domu panem Žabkou to bylo souvislé utrpení, jako v koncentráku, záměrně způsobené za účelem mého vyštvání z bytu bez náhrady! Což se mu to za vydatné podpory paní soudkyně povedlo. Domov, kde jsem spokojeně bydlela až do doby vlastnictví domu panem Žabkou skoro padesát let, mně byl ukraden. A s ním i veškeré životní úspory mé a mého již zemřelého muže, které jsme investovali i s vlastní prací za bývalého režimu do míň než holobytu (se stavebním povolením národního výboru).

Od pana Žabky jsem musela dennodenně snášet šikanu. Nadávky, a to i před svědky, vypínání proudu, zazdění mého plynoměru s hlavním uzávěrem, a to vše bez vědomí stavebního úřadu, až to řešila i Policie ČR. Musela jsem uklízet špínu a prach z jejich stavby, tedy nástavby jejich dvou pater, která mně pronikala do bytu. Žádala jsem o pomoc europoslankyni MUDr. Roithovou. Ta můj dopis postoupila panu ministru Pospíšilovi, ale ten se o nápravu nepostaral. Ani na to neodpověděl. Byl mu poslán dopis ze svazu neslyšících o tom, jak jsou neslyšící soudem poškozováni, protože nesrozumitelnému drmolení soudců a protistraně nerozumějí! Pan Pospíšil na dopis neodpověděl a o nápravu se nepostaral – musíme tedy počkat, až ohluchne...

Zneužívání handicapu

Mám ztrátu sluchu 99,5 procenta, takže během soudního jednání z drmolení soudce i všech ostatních nic nerozumím. Nátlak je namířen tak, aby z této invalidity mohli těžit. Soudce zásadně a záměrně neobjedná artikulačního tlumočníka, takže z jednání nic nerozumím, a tudíž nemám možnost se bránit. Sluchadlo nic neřeší, to zesílí jen drmolení, ale řeč je dál nesrozumitelná. Mluva soudců je pro ohluchlého moc rychlá. Je to o lidském přístupu – nezávislost soudců se bezohledností vůči neslyšícím stává spíš inkvizicí. Při místním šetření u mě doma (když jsem ještě domov měla) soudkyně Henzlová šeptala něco do diktafonu a do protokolu napsala lži. Když ji moji dva svědci napomínali, že nerozumím a vůbec nemám přehled, o co se jedná, pokračovala dál šeptáním. Navíc se protokol posléze ze spisu ztratil, což písemně zaznamenala soudní úřednice při nahlížení do spisu. Kdo měl zájem na jeho krádeži?

V roce 2009 jsem prožila znovu totéž, jen v bleděmodrém. Paní soudkyně Gembčíková dobře věděla, že jsem byla donucena majitelem domu odstěhovat se, a to hlavně zásluhou soudkyně Henzlové, protože podle posudku soudního statika byl byt v havarijním stavu následkem nástavby domácího. Sama viděla v mém bytě okna, která hrozila vypadnutím, a spadlý strop v koupelně. Bydlet jsem tam dál nemohla, protože bych tam zmrzla. Paní soudkyně viděla, že se belhám o holi a je mi 81 let. Podala jsem žádost o přesun kauzy na Prahu 5, kde jsem nyní příslušná, neboť cesta MHD na Míčánky je pro mne příliš dlouhá a komplikovaná mnoha přestupy. Přesto mou žádost prostřednictvím městského soudu zamítla. Předtím zamítla i moji žádost o advokáta ex offo a nyní se vymlouvá, že nezná mou nynější adresu, aby mi poslala rozsudek, vynesený 18. 6. 2016 – vyžaduje, že si pro něj musím přijít osobně k soudu v Praze 4. To je porušování lidských práv přestárlé invalidní osoby. Ksoudkyni a justici nemám vůbec žádnou důvěru a nepřeji si, aby mě tato soudkyně týrala...

Kdo udělal chybu

Navíc mě pan Žabka zažaloval, že jsem mu dlužna nájem a doplatek za služby ve výši 12 970 korun. Předložila jsem soudu pokladní potvrzení z banky, kde jsem platila měsíčně nájem včetně záloh na služby. Z toho vyplynulo, že jsem mu dlužna doplatek za služby, nikoli tedy nájem. Ten nemohu zaplatit bez řádného a včasného vyúčtování, jenže majitel domu nechce předložit kritéria, nutná ke správnému a včasnému výpočtu služeb, a předložit kopie faktur dodavatelů služeb. Urgovala jsem ho několikrát, vždy doporučeně s dodejkou, aby mě tato kritéria sdělil. Nikdy neodpověděl.

Na ministerstvu financí mi řekli, že je majitel povinen včas tato kritéria poskytnout a když ne, tak to musí učinit soud. Žádala jsem proto soud o tato data, ale soud opět jako vždycky – neodpověděl. Podle zákona mám na tato data nárok a majitel domu má povinnost je poskytnout, pakliže žádá platbu. V tržním hospodářství to tak má fungovat – platba až po vyúčtování, že? Z tohoto sveřepého jednání jak majitele, tak i soudu usuzuji, že se jedná o přeplatek z mé strany, a to nemůže pan Žabka ani soud potřebovat.

Advokáta už nechci

Dále zamítnutí mé žádosti o přesun kauzy z Prahy 4 na Prahu 5 mně má tehdejší zástupkyně ex offo Zuzana Bártová zatajila. Zzda z donucení, nebo nějakou jinou motivací, nevím. Že by zapomněla, tonepřipadá v úvahu, na to byla příliš chytrá. Žádost jsem podala v únoru 2011 a paní Bártová mi oznámila 13. října: „Vaše žádost o přesun kauzy z Prahy 4 na Prahu 5 byla zamítnuta a odvolání už není možné.“ Pěkný podraz, že? Proto už advokáta nechci a placeného také ne, jsou moc drazí. K soudu se ze zdravotních důvodů nemohu dostavit. Mám silnou žaludeční fobii, už když vidím soudní budovu z dálky, natož abych do ní vstoupila. A pak ještě snášet znovu a znovu jejich potupné lži…

A tak jsem pověřila pana Koláře z občanské poradny, aby nahlédl do spisu. Sdělil mi, že byl rozsudek vydán 18. 6. 2012, ale vyzvednout si ho mám pouze osobně v infocentru soudu Praha 4 – prý soud nemá moji nynější adresu? Přitom mu ji sdělil již v únoru 2010, poté v listopadu téhož roku byla uvedena na žádosti o podrobnosti ke správnému a včasnému výpočtu doplatku služeb stejně jako na nové nájemní smlouvě, kterou si soudkyně vyžádala k žádosti o přesun kauzy. Samozřejmě byla uvedena i v doporučených dopisech – omluvenek nepřítomnosti, doložených lékařskými potvrzeními. Toto je jen zcela povrchní vylíčení podjatostí a vědomých lží soudu!

Justice je obecně hlavní pilíř stability. Když selhává, nefunguje nic a vidíme to na všech stupních – amorálnost, lži, nezákonné obohacování, podvody, vraždy, odklánění peněz… Záleží na mravní síle osobnosti v justici, aby jí té rakoviny zbavil. Panu Žabkovi jsem nic nedarovala, takže mám oprávněný nárok žádat za něj platbu, abych mohla mít domov jinde, když jsem byla soudem donucena odstěhovat se. Sama soudkyně při místním šetření viděla, že havarijní stav bytu způsobil majitel. Můj domov mi byl ukraden majitelem domu. Je to zločin, podporovaný českou justicí.

Psali jsme:

Vyhledávání: "životní K.O."

bylo nalezeno 27 záznamů - zobrazeno prvních 20 záznamů

Přišla o dům, peníze a nakonec i o rodinu, zbyla jí stovka na měsíc. Krysy v talárech šly na ruku zlodějskému exekutorovi. Tento stát je k zblití, naprosto nám zničil život, píše čtenářka. Životní K.O.

Trh práce i nemovitostí je začarovaný kruh, pro mladé absolventy téměř bez šancí. Sehnat bydlení a založit rodinu? Utopie! říká čtenářka. Životní K.O.

Sváteční anabáze skončila smrtí, a navíc ještě výpovědí. Nemáme snad právo v posledních chvílích na lékařskou péči? Jsou za tím peníze, peníze, peníze… říká čtenářka Dagmar. Životní K.O.

Svobodné matky jsou na trhu s byty nežádoucí... Reportérka se čtyřletým synem si vyzkoušela, co všechno je čeká na cestě za dávkami hmotné nouze. Ty jsou ´velkorysé´, tisícovka na týden

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Komentáře