Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Tak a po Havlovi u nás máme další kult osobnosti. Bůh Gott na stará kolena překvapuje. Proč přebírá manýry hvězd světového formátu? A škodí mu to?

24.10.2016
Tak a po Havlovi u nás máme další kult osobnosti. Bůh Gott na stará kolena překvapuje. Proč přebírá manýry hvězd světového formátu? A škodí mu to?

Foto: Facebook

Popisek: Karel Gott na obálce nové desky

To, že v Čechách dosáhlo uctívání Václava Havla parametrů kultu, přiznávají už i někteří jeho přátelé. Potřebná dávka soudnosti ale prozatím chybí blízkým a fanouškům Karla Gotta. Ti jej poté, co se po roční pauze vrátil zpět na výsluní popularity, považují za Boha. Je pochopitelné, že se z jeho comebacku radují, ale jak se říká, co je moc, to je příliš.

Redaktorka TV Barrandov Klarisa Pivodová nedávno ve společenském magazínu Paparazzi popsala, jak probíhalo setkání Karla Gotta s novináři, kteří měli zájem o rozhovor s ním. Museli stát ve dlouhé frontě a byly jim dovoleny pouze dvě otázky, z nichž žádná se nesměla týkat Gottova soukromí. Z různých reportáží, které jsou nyní o zpěvákovi natáčeny, je zřejmé, že na Gotta neustále dohlíží jeho všudypřítomná tisková mluvčí Aneta Stolzová. Tu si mimochodem pořídil teprve loni a ona sama to vysvětlila s notnou dávkou sebevědomí. V dnešním světě těch nejpopulárnějších osobností prý není zvykem, aby se jim novináři automaticky dovolávali a komunikovali s nimi napřímo. Poté zdůraznila, že hvězdy světového formátu mají své mediální týmy.

Gott pod nadvládou?

Výsledek tohoto týmu je ale poněkud sporný. Je to totiž paradoxně vůbec poprvé v dlouholeté, úspěšné Gottově kariéře, co se o něm v tisku objevuje řada nepříznivých zpráv, týkajících se především jeho manželky Ivany. Bulvární média už od léta sledují skandál, který vyvolal jeho kolega, zpěvák Milan Drobný. Ten si nenechal líbit, že ho Ivana Gottová ‘ymazala‘ jen kvůli tomu, že před novináři utrousil nevinnou poznámku o Gottově nemoci. Drobný si to nenechal líbit a pustil si pusu na špacír ještě víc. Nechal se slyšet, že Karla Gotta ovládá jeho manželka. Co je na tom pravdy, vědí pouze oni dva, ale Drobný zdaleka není první, kdo něco podobného tvrdí. Deník Blesk například zveřejnil seznam lidí, kteří údajně kvůli Ivaně Karla Gotta opustili. Kromě odchodu jeho dlouholeté hospodyně, tajemníka, řidiče a účetní prý také ovlivnila ukončení smlouvy s úspěšným producentem Františkem Janečkem.

Gott s Gottem

Z reakcí veřejnosti dost jasně vyplývá, že se chování manželky Ivany nelíbí ani Gottovým fanouškům, a v různých diskusích do dávají najevo velmi nevybíravým způsobem. Na druhé straně má ovšem Gott stále dost příznivců, kteří jej považují doslova za Boha, zbožně o něm hovoří, věrně chodí na jeho koncerty a kupují jeho desky. A nekriticky jej adorují i některá média. Podle TV Prima je Gott prý klenot, o kterého se strachoval celý (!) národ. V reportáži pro TopStar magazín byl odvysílán rozhovor s Gottem,  moderátorka s ním hovořila na pozadí scény, vyplněné zvětšeninami jeho nového dvojalba, s nímž poté pózoval. Výsledek: Gott s Gottem. A nechybí všudypřítomná mluvčí Stolzová. V závěrečném komentáři k této reportáži vyslovili její autoři pocit, že při pohledu na skvěle vypadajícího Gotta si leckdo pomyslí, že je tento zpěvák snad opravdu Bůh. Ostatně umocňují to komentáře fanoušků, kteří tvrdí, že Kája je nejlepší a že nás takový velikán nemůže opustit, protože je věčný.

Byla to náhoda?

Není od věci připomenout, že na TV Prima působila jako moderátorka i Gottova manželka. Byla to náhoda, že právě v reportáži této televize o zpěvákově návratu na výsluní  tvrdil Michal David, že manželka Ivana Karlovi hodně pomohla, že se o něj dobře stará a je prý vidět, že si Karel dobře vybral?

Čtěte také:

Jen 115 pozvaných. Bál se snad slavík, že mu normální fanoušci na rozdíl od přátel a známých nebudou tleskat? Šlo opravdu jen o ´tichý návrat na pódia´? Recenzenti píší a Karel Gott vysvětluje…

FOTO Ráno s asistenčními pejsky, pak domů převléci, na večeři s rodinou a ještě do kina s holčičkami. Jedna hektická sobota Karla Gotta, večer už byl Slavík viditelně unavený; nepřehání to náhodou? Co všechno stíhá?

Dusno kolem božského Káji: Manželka versus přátelé. Za vším hledej ženu? A skončila doba Mistrova hájení? Ivanu Gottovou manžel hájí, ale marně, jeho fanoušci ji nemají rádi

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Komentáře