Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Tvrdá rána pro noblesního Bartošku. Ze sedla ho vyhodil chlápek, který zaspal dobu. Léta se potácí v jediné bundě, pro ránu nejde daleko a myslí si, že mobil je na baterky. Co se stalo? Prima prostě už zase 'opisuje'

22.10.2016
Tvrdá rána pro noblesního Bartošku. Ze sedla ho vyhodil chlápek, který zaspal dobu. Léta se potácí v jediné bundě, pro ránu nejde daleko a myslí si, že mobil je na baterky. Co se stalo? Prima prostě už zase 'opisuje'

Foto: FTV Prima

Popisek: Inspektor Colombo versus Horst Schimanski, do nějž navíc 'šlápl' ještě Charlie Crews. Jenže po česku. To vážně naši scenáristé nedokážou vymyslet něco nového?

FOTOGALERIE Že by takhle mohla vypadat konkurence elegantního prezidenta filmového festivalu, to by nikdo nečekal. A už vůbec ne, že by ho samorost, který působí, jako by ho vychovávali ve stodole, mohl odněkud vyšoupnout. Přesto je to realita.

Na Jiřího Bartošku jsme si v poslední době zvykli jako na vyšetřovatele v seriálu Mordparta, v němž měl podle záměru scenáristů tak trochu připomínat legendárního inspektora Colomba. A to včetně jeho ušmudlaného baloňáku. Ten ‘Barťákův‘ ale není stoletý a uválený a populární herec v něm rozhodně ani trochu neztrácí svůj pověstný šarm a charisma. S tímhle moudrým pánem se ale budeme muset přinejmenším na nějaký ten čásek rozloučit. V neděli večer ho totiž na obrazovce televize Prima vystřídá týpek, z kterého zřejmě bude mít leckdo husí kůži. Opět se tu rodí náhražka hrdiny, na kterého jsme si v zahraničních kriminálkách dávno zvykli. Chlap jako hora, který jde do všeho po hlavě, má ‘květnatý‘ slovník, nebojí se při vyšetřování zabrousit i do lokalit, kam se většina lidí bojí vkročit i v pravé poledne, sklízí a rozdává rány na všechny strany… no zkrátka celý Horst Schimanski. Pokud jde o ‘plození‘ nových hrdinů, českým scenáristům nějak chybí fantazie.

Jen ta bunda nesedí

Obměn proti německé předloze opravdu není v novém projektu Polda mnoho. Snad jen že namísto ošoupané zelené americké vojenské bundy M65, ovšem s rebelsky odpáranými nárameníky, kterou představitel Schimanského Götz George kdysi vyštrachal kdesi v armádním výprodeji, Davida Matáska coby ‘Poldu‘ Michala Břízu navlékli do odřeného křiváku, který pamatuje ještě jeho lepší časy před dvacetiletým spánkem v kómatu, z nějž se probudil do úplně jiného světa. I on ale dostal nažehleného parťáka s kravatou. Jen jeho představitel Igor Ozorovič má o pár let i o pár kilogramů méně než Georgeův ‘sparing partner‘ Eberhard Feik. Do Matáskovy postavy ale scenáristé implementovali ještě další postavu, ‘vyškrábnutou‘ ze zahraničních projektů. Pro jeho obtížnou orientaci v novém světě, který se dlouhá léta překotně vyvíjel, zatímco on byl mimo, se promítl i Charlie Crews z americké série Na doživotí. S jediným rozdílem, že nejbohatší policajt v historii krimiseriálů na rozdíl od Matáskova ‘Poldy‘seděl v base.

Oblíbený kvíz – hledej rozdíly

Populární hrátky pro dlouhé zimní večery Hledej pět,šest, sedm… rozdílů, které většinou nabízejí hádankářské časopisy pro začátečníky či pokročilé, tentokrát přináší televize Prima svým divákům v hrané formě. A na rozdíly upozorňuje pro jistotu pouze v kontrastu Bartoška versus Matásek. Moderní-zaostalý, elegantní-santusák, šarm-bodrost, diplomacie-rázná přímost… Společné prý mají oba pánové jenom obrovské charisma a sexy strniště. To první je bet diskuse, na to druhé mívá leckterá žena po ránu úplně jiný názor. A jestli nový hrdina převálcuje starého šmrncovností a dynamičností příběhů, na to si musíme teprve počkat.

Psali jsme:

Seriál Mordparta – mizerná kulisa pro nedělní lakování nehtů. Je to kriminálka, nebo spíš Růžovka? Bartoška jako Zorro mstitel, ani severský mustr to nezachránil. A navíc ten nový Polda...

Je mu 53 a má čtvrté dítě se třetí ženou, o 25 let mladší. Oplácaný brejloun Kendy z Básníků, David Matásek, měl a má bouřlivý milostný život; s jednou ženou dlouho nevydrží. A teď mu ještě dali pistoli

RECENZE Nový krimiseriál Mordparta jako lehký nadprůměr. Bartoškův Colombo ale fakt ne

Sexy drsňák a křehká holka? Chyba lávky! Tihle dva to mají ‘hozené‘ úplně obráceně. A přestože ona musí mít všechno perfektní, a ještě u toho moc mluví, on se pořád ještě drží. Jak to vůbec dokáže?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace