Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Genzer a Suchánek dostali padáka. Jejich TGM uvidíme už jenom třikrát. Co se stalo?

24.11.2014
Genzer a Suchánek dostali padáka. Jejich TGM uvidíme už jenom třikrát. Co se stalo?

Foto: TV Prima

Popisek: V talkshow TGM uvidíme protagonisty Michala Suchánka a Richarda Genzera 14. prosince naposledy. Pořad končí, protože nesplnil očekávání managementu televize Prima. Na snímku Genzer, Suchánek a režisér Sokol.

Všechno se jednou okouká a diváky omrzí, a tak došlo i na komickou dvojku Richard Genzer a Michal Suchánek. Od jejich projektu TGM si Prima slibovala velkou sledovanost, jenže očekávání se ani zdaleka nenaplnilo. A tak management řekl: Dost!

Po čtrnácti letech společné kariéry na televizní obrazovce se komická dvojice Genzer-Suchánek dočkala studené sprchy. Jejich TGM – Talkshow Geni a Míši zdaleka nemá takový úspěch, jakou od ní management televize Prima očekával. A tak vyřkl definitivní ortel. Známou dvojici s jejími hosty uvidíme na obrazovce v tomto pořadu 14. prosince naposledy!

Jak se zrodilo nové komické duo

První prostor poskytla dvojici televize Nova v roce 2000, kdy vytvořili se sparing partnery Veronikou Žilkovou a Josefem Cardou do té doby u nás nevídaný formát – satirickou show Tele Tele. Vtipně, a hlavně tvrdě se v ní naváželi do kdekoho a kdečeho a národ jejich kritice nadšeně tleskal. Formát vydržel na obrazovce neuvěřitelných osm let. V roce 2008 z něj Suchánek s Genzerem plynule přešli do nového a nabídli divákům svoji první skutečnou talk show Mr.GS.

Satirická show Tele Tele se udežela na obrazovce TV Nova osm let

Satirická show Tele Tele se udržela na obrazovce TV Nova osm let

Osvědčený model komické dvojice malý-velký, tlustý-tenký znovu zabral, tím spíš, že se posunul na vyšší intelektuální úroveň. Do pořadu byli zváni velmi zajímaví hosté a diváci dostali příležitost dozvědět se odlehčenou formou informace, po nichž by je možná jinak ani nenapadlo se pídit. Nebylo tajemstvím, že realizátorem vtipných sekvencí byl tanečník Genzer a duchovním otcem komické dvojice především herec Suchánek. Každý duchovní potenciál se však časem unaví, a tak po čtyřech letech došlo i na Mr.GS. Sledovanost poklesla, Nově už se nevyplatilo dál do nákladného natáčení v prostorách pražského Divadla Metro investovat a před Vánoci 2010 vysílání ukončila.

Mr.GS s tehdejším ředitelem Novy Petrem Dvořákem. Formát slavil úspěchy na obrazovce čtyři roky

Mr.GS s tehdejším ředitelem Novy Petrem Dvořákem. Formát slavil úspěchy na obrazovce čtyři roky

Únava „materiálu“ se začala projevovat

Co dál, to byla v té době velmi aktuální otázka, kterou byli Suchánek s Genzerem nuceni řešit. Koneckonců kromě udržení své prestiže v showbyznysu měli oba rodiny, které museli živit. A tak se zhlédli v zahraničním improvizačním formátu Whose Line Is It Anyway, který se vysílá ve světě od roku 1988 a počátkem roku 2009 odstartoval ve slovenské televizi Markíza pod názvem Partička. Pod jejími křídly si ji dokonce nejprve vyzkoušeli jako hosté, a pak ji nabídli své „mateřské“ Nově, předložili pilotní díl, vytouženého potlesku se však nedočkali. Zda už management nevěřil v další úspěch léty okoukané dvojice, vadila mu mnohem nižší intelektuální úroveň pořadu nebo prostě byl momentálně v zajetí usilovného šetření, zůstává otázkou. Odpověď na ni však dnes již není důležitá.

Diváci Partičky dali brzy najevo, že vystavování pivních mozolů je pro pobavení přece jen trochu málo

Diváci Partičky dali brzy najevo, že vystavování pivních mozolů je pro pobavení přece jen trochu málo

Po odmítnutí na barrandovském kopci udělali Suchánek s Genzerem životní rozhodnutí – obrátili se zády k televizi, která je „udělala“, a se stejnou nabídkou odkráčeli do konkurenční Primy. A možná právě to bylo jedním z hlavních důvodů, proč uspěli. V rámci nekonečného souboje dvou nejsilnějších komerčních televizních rivalů to bylo další sousto pro bulvár a veřejnost, navenek to vypadalo, že Prima už zase ukradla další hvězdy Nově. Jenže nadšení netrvalo dlouho.

Ani taneček moc nezabral

První Partičku Prima odvysílala 18. března 2011, očekávaný zázrak se však nekonal. Pořad měl tak malou sledovanost, že bylo natáčení po druhém dílu pozastaveno. Suchánek s Genzerem se však nemínili vzdát, a tak rozjeli vlastní propagační kampaň na Facebooku. Geňa svým fanouškům dokonce slíbil, že když facebooková stránka získá 100 000 fanoušků, zatančí u tyče jen v tangách. A to také splnil, dokonce v samém historickém centru Prahy v Celetné ulici.

Pro záchranu Partičky zatančil Richard Genzer v Celetné ulici v tangách

Pro záchranu Partičky zatančil Richard Genzer v Celetné ulici v tangách

Pořad si tak našel své publikum, jež ocení humor, který ho nenutí přemýšlet. I pro Partičku však platilo přísloví „všeho do času“. Poslední premiérový díl byl vysílán 27. května 2013, a tak Suchánek s Genzerem potřebovali přijít s něčím dalším.

Sázka na unaveného koně?

Předvádění odhalených pivních mozolů a prvoplánové srandičky ve stylu mentálně retardovaných nezabraly, takže komické dvojce bylo jasné, že se v souboji o diváka budou muset vrátit o nějakou tu intelektuální příčku výš. A tak se zrodila TGM – Talkshow Geni a Míši. K propagaci své novinky si Suchánek s Genzerem navíc zcela bezostyšně vypůjčili zkratku jména prvního československého prezidenta, a ještě zvali diváky k obrazovkám před Masarykovým pomníkem. Zřejmě ztratili cit pro to, co ještě je vhodné a co už nikoli, protože jeden samotným přiřazením svého humoru ke jménu legendy národní historie šlápli pořádně vedle.

První díl TGM splnil očekávání, nejspíš ale hlavně díky účasti exprezidenta Václava Klause

První díl TGM splnil očekávání, nejspíš ale hlavně díky účasti exprezidenta Václava Klause

Na nový projekt Prima dala prostor i finance, očekávaný výsledek se však zase nedostavil. Důvod je nasnadě – publikum, reagující na jednoduché fórky, tím Suchánek s Genzerem ztratili a u náročnějších diváků nemají v souboji s mnohem kultivovanější konkurencí Jana Krause či Karla Šípa se svým stylem prezentace serióznější tematiky šanci. Nepodařilo se jim dosáhnout na potřebnou úroveň, na niž český divák u talkshow „slyší“, stvořili jen jakéhosi kočkopsa. A tak konec přišel mnohem dřív, než očekávali. Zatímco první díl s Václavem Klausem sledovalo více než 600 tisíc lidí, větina z nich nejspíš právě kvůli exprezidentovi, současná sledovanost s bídou dosahuje ke 270 tisícům. A to je vzhledem k nákladnosti pořadu málo. Poslední díl TGM uvidíme 14. prosince a Suchánkovi s Genzerem nezbývá než zatraceně rychle přemýšlet, co dál.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace