Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Přebalovat rozeřvaného prcka se jí nechtělo, na děti ale úplně nezanevřela. Za vzhled a pověst sexy dračice a erotomanky ale celý život každodenně tvrdě platí. Od sedmnácti se totiž pořádně nenajedla. Tajnosti slavných

29.08.2016
Přebalovat rozeřvaného prcka se jí nechtělo, na děti ale úplně nezanevřela. Za vzhled a pověst sexy dračice a erotomanky ale celý život každodenně tvrdě platí. Od sedmnácti se totiž pořádně nenajedla. Tajnosti slavných

Foto: quotesgram.com

Popisek: Kim Cattrall, představitelka sexuálně nenasytné Samanthy ze seriálu Sex ve městě

Sexuálně nenasytné sexbombě Samanthě Jones z legendárního Sexu ve městě jde jen o jedno a její představitelka s ní má hodně společného. O sexu ví vše, o lásce téměř nic. A moc se na tom dodnes nezměnilo, i když oslavila už šedesátiny.

Zatímco jsme si připomínali minulou neděli smutné výročí ‘osvobození‘ republiky vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968, kanadská herečka britského původu Kim Victortia Cattrall bouřlivě oslavovala. A za číslici na dortu se ani trochu nestydí, i když ho tentokrát ozdobilo již hodně výmluvné ‘60‘. Na rozdíl od své seriálové hrdinky Samanthy, která se o svém věku zásadně odmítala bavit, je s ním totiž vyrovnaná. „Věk je v naší společnosti považován za chorobu a všude jsou kliniky, bojující proti stárnutí. Stane se to každému z nás, a pokud máte dostatek štěstí, budete vést plnohodnotný život, i když zestárnete. Já se pokouším vytěžit z toho co nejvíc,“ prohlásila sexy plavovláska, která prý geneticky pochází z dobrého rodu, a tak doufá, že bude moci naplno pracovat ještě v osmdesáti.

Kim Cattrall

Nestárnoucí sexsymbol

Vrhla se na sexuální osvětu

I když ji svět poznal mnohem dřív, u nás si ji televizní diváci zapsali trvale do paměti až díky úspěšnému sitcomu Sex ve městě, věnovanému problémům svobodných třicátnic. Sexuálně nenasytné sexbombě Samanthě Jones v něm jde jen o jedno a její představitelka s ní má hodně společného. O sexu ví vše, o lásce téměř nic. Když seriál skončil, ztratila Kim příležitost podělit se o své zkušenosti se světem, a tak o nich začala psát. První kniha Satisfaction – The Art Of The Female Orgasm, kterou napsala společně se třetím manželem, se dokonce stala jakousi moderní ‘biblí‘ kvalitního sexu a fenomenální úspěch sklidila i Sexual Intelligence, bohatě vybavená názornými fotografiemi, v níž se Kim snaží bojovat proti zakořeněným mýtům a zlozvykům.

Kim za svých filmových začátků

Kim za svých filmových začátků

Sexbomba, nebo hvězda?

Clare Woodgate se narodila 21. srpna 1956 v Liverpoolu, po třech měsících ji ale rodiče Shane a Dennis 'přesadili' do Kanady. Již od jedenácti letech už ale zase studovala v Londýně na dramatické škole, na střední se pro změnu vrátila do kanadského Vancouveru. Maturovala s výborným prospěchem a získala stipendium na newyorské umělecké akademii, Kanada se však stala navždy jejím domovem. Natočila tam řadu filmů a účinkovala v divadlech ve Vancouveru a Torontu. Před kamerou stanula poprvé v roce 1975 v akčním snímku Růžové poupě, poté však několik let spolupracovala hlavně s televizí. Začínala vedlejšími rolemi v seriálech (Charlieho andílci, Columbo, Loganův útěk, Starsky a Hutch…) a do diváckého povědomí se dostala až díky ztvárnění jedné z hlavních postav v historických seriálech Bastard a Rebelové a v dramatické sérii Skrupule. Divadlo však nikdy neopustila a slavila úspěchy v Kanadě, Los Angeles i na Broadwayi. Za obrat ve filmové kariéře vděčí režisérovi Bobu Clarkovi, jenž jí v roce 1980 nabídl jednu z vedlejších rolí v komedii Hold. Velmi ho zaujala, a tak jí vzápětí svěřil i postavu sexuálně vyprahlé sportovní trenérky v úspěšné studentské komedii Porky. K růstu její popularity přispěly i další postavy, mimo jiné frekventantka Karen Thompson v Policejní akademii, zlodějka a podvodnice Lise v kriminální komedii Bezva finta či právnička Gracie Law v akční komedii Velké nesnáze v Malé Číně.

Přítelkyně pana premiéra

Přítelkyně pana premiéra

Sex místo lásky

Kim byla odjakživa vášnivá a divoká, takže není divu, že si svou první lásku Larryho Davise vzala už po pár týdnech známosti. Stejně rychle však jejich vztah vzal za své, protože byl založen pouze na fyzické přitažlivosti. Poté její ložnicí procházely zástupy milenců, s Kiminou vzrůstající slávou stále zvučnějších jmen. Připomeňme alespoň brazilskou hvězdu Daniela Benzaliho (Šedá zóna, Podfukáři) či kanadského premiéra Pierra Trudeaua. Počátkem 80. let se seznámila s německým architektem André J. Lysonem. Vzali se v roce 1982 a Kim se kvůli němu dokonce přestěhovala do Frankfurtu nad Mohanem, kariéry se však rozhodně nehodlala vzdát. Vztah založený na ‘kvalitním sexu‘ postupně umdléval, až nakonec skončil v roce 1989 rozvodem. Poté se herečka přestěhovala natrvalo do Spojených států a do dalšího manželství se nehnala. Dobří milenci jí stačili.

S producentem Markem Levinsonem

S producentem Markem Levinsonem

Samanthin úspěch notně zpeněžila

Obrovské změny nastaly v jejím životě až v roce 1998, když začala natáčet Sex ve městě a sblížila se s producentem Markem Levinsonem. Sexuálně nenasytná atraktivní Samantha jí vynesla pět nominací na cenu Emmy, Zlatý globus a dlouhou řadu dalších ocenění. Navíc Samanthinu popularitu řádně zpeněžila, když na přelomu tisíciletí propůjčila tvář celosvětové reklamní kampani značky Pepsi. Se seriálem prý konečně vstoupil do jejího života i opravdu kvalitní sex, který byl hlavní a téměř jedinou náplní jejího partnerského soužití s Levinsonem. Manželství, zasvěcené erotice, uzavřeli v roce 1998 a o pět let později se oficiálně rozešli, protože už jim společné chvíle nepřinášely dostatečné uspokojení. Od té doby se v Kimině náruči dál střídají milenci, o čtvrté svatbě prý ale již neuvažuje.

V seriálu Sex ve městě

V seriálu Sex ve městě

Děti bere jenom půjčené

Se seriálovou Samanthou spojuje herečku ještě další skutečnost – ani jedna z nich se nestala matkou a bylo to jejich dobrovolné rozhodnutí. Přesto Kim prohlašuje, že se cítí být rodičem. Termín ‘bezdětná‘ považuje za urážlivý, protože zní, jakoby lidé, kteří neměli děti, byli méně hodnotní než ostatní. „Nejsem biologický rodič, ale rodičem jako takovým jsem i já. Jsem mentorkou mladých herců a hereček, mám neteře a synovce, s nimiž mám velmi blízký vztah,“ prohlásila. „Existuje způsob, jak se v dnešní době stát matkou, aniž byste byli uvedeni v rodném listu dítěte. Nechtěla jsem měnit plenky, což je podle mě v pořádku, ale pomáhala jsem neteři, aby se dostala na lékařskou fakultu. Se synovcem jsme mnohokrát seděli a povídali si, když procházel těžkým obdobím kvůli vstupu do armády. A to jsou mateřské záležitosti, plné lásky a péče.“

Se svou vizážistkou Laurou Beattie a neteří Allison

Se svou vizážistkou Laurou Beattie a neteří Allison

Konečně se vyzná sama v sobě

Nastalo to sice opravdu hodně pozdě, se šesti křížky na krku ale Kim přiznává, že se konečně vyzná sama v sobě. Dál jí záleží na vzhledu, který je předpokladem pro úspěšné pokračování v herecké profesi, a tak se po celý život udržuje ve formě pravidelným pohybem a střídmou životosprávou. Má ráda fyziojógu, která kombinuje klasickou jógu a rehabilitačním cvičením.  Na velkou námahu ji ale neužije a ve fitku byste ji sotva našli. „Teď už říkám, že se nechci zranit. Chce se mi běhat? Ne. Raději vyrazím na hodinovou procházku, potom na oběd a domů. Nerada trávím čas v posilovně a stejně tak v kadeřnictví,“ prozradila krátce před svými kulatinami. A protože mívá většinou pořádný apetit, musí se v jídle omezovat, jinak by se prý velmi rychle zakulatila. A tak již od svých sedmnácti let vůbec nejí chléb, mléčné výrobky, vyhýbá se sladkostem a masu. Nedávno se jí v jednom rozhovoru zeptali, které období svého života považuje za nejlepší, a svou odpovědí pořádně překvapila. „Je to nyní! Zažila jsem úžasné věci a poznala jsem samu sebe. Jsem na cestě, která mě stále obohacuje. Jednou jsem se dívala na mladé herečky v šatně a řekla jsem si – chvála bohu, že už mi není těch podělaných pětadvacet!“

Se synovcem Chadem

Se synovcem Chadem

Čěte také:

Mají vlastenecké řeči, ale daně platí Petra Kvitová a spol v monackém daňovém ráji! Jsou ‘naši‘ olympijští tenisté vážně takoví pokrytci?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace